Youtube Yönlendirmeler Özelliğini Tanıttı ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Youtube Yönlendirmeler Özelliğini Tanıttı ! İşte Detaylar

2

YouTube şirketi, içerik üreticilerine daha fazla para kazandıracağı Yönlendirmeler özelliğini kullanıcıları ile paylaştı. Bugünkü yazımızda sizlere YouTube’un içerik üreticilerinin daha fazla para kazanması için getirdiği Yönlendirmeler özelliğini tanıtacağız. Peki Youtube Yönlendirmeler özelliği nedir ? nasıl aktif edilir ?

Dünyanın en popüler dijital video platformu olan Youtube, Music platformunun kullanıcı sayısını arttırmak için çalışmalarına devam ettiği geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştır. Video platformu, ana uygulaması üzerinden Music uygulamasına geçişi daha basit bir hale getirdi.

YouTube Yönlendirmeler Özelliği Nedir ?

2021 yılında Youtube, kullanıcıların canlı yayından direkt olarak ürün satın almalarına imkan sağlayan yeni özelliğini kullanıma sunmuştur. Yıllık Brandcast etkinliğinde, içerik oluşturucuların iki kanalda canlı alışveriş kanallarını birlikte barındırmasına izin verecek olan bu yeni özelliği bir adım daha ileri taşımış olacaktır. Yeni özelliğinin adını “Yönlendirmeler” koyan video platformu, içerik üreticilerinin daha fazla para kazanmalarına olanak sağlayacaktır.

Youtube platformu bu yeni özelliğini tanıtırken içerik üreticilerine ve markalara, alıcı kitleleri ile daha anlamlı bir bağ kurabileceklerini iddia etmiştir. İki farklı kanalın ortak canlı yayın yapmasına ve birlikte ev sahipliği yapmasına izin vererek topluluklarını tek bir canlı alışveriş akışında birleştirmelerine olanak sağlayacağını aktarmıştır.

Bu özellik ile gelen bir diğer yenilik ise içerik oluşturucularının kanallarında canlı bir; alışveriş canlı yayını başlatarak yönlendirme yapmalarını daha kolay bir hale getirecektir. Bu yeni gelen özelliğin ülkemizde tam olarak ne zaman hizmete sunulacağı hakkında ise bir; bilgi yoktur. Fakat önümüzdeki ay Youtube Abonelik hizmetinin ülkemize de gelmesi beklenmektedir.

youtube-yönlendirmeler-özelliği

Premium abonelikler Twitch canlı yayın platformu için vazgeçilemez bir özellik haline gelmiştir. Youtube’un yeni geliştirmiş olduğu bu abonelik hizmetinin henüz beta sürümünde; olduğunu da yine siz okuyucularımız ile paylaşalım. Fakat bu yeni özellik ABD ve Birleşik Krallık’da aktif bir şekilde kullanılmaya başlandı. Twitch canlı yayın platformlarının en popüleri olsa da bazı popüler yayıncılar Youtube Gaming’e geçiş yaptı.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

OnePlus Ace Racing Edition Tanıtıldı ! İşte Detaylar

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (2)

  1. 1 sene önce

    Özellik çok faydalı gibi duruyor. Inşallah en kısa sürede ülkemizde de görürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir