YouTube, Tasarımını Değiştirdi ! Shorts Ön Plana Çıkıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

YouTube, Tasarımını Değiştirdi ! Shorts Ön Plana Çıkıyor

0

YouTube, Tasarımını Değiştirdi ! Shorts Videoları Ön Plana Çıkıyor

Youtube Tasarımını değiştirdi

Geçtiğimiz günlerde Premium planına dünya çapında yapmış olduğu fiyat zammı ile gündeme gelen YouTube, bugün yeni tasarımını tanıttı. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Premium abonelik hizmetine getirmiş olduğu zam ile YouTube, sosyal medya platformlarından ağır eleştiriler aldı. Fakat bugün duyurduğu yeni tasarımla birlikte platform tekrardan dikkatleri çekmeyi başardı. Platform, TikTok ile olan rekabeti büyüteceği ve shorts videolarına verilen önemi de arttıracağı yeni bir tasarıma imza attı.

Yeni Tasarım ile Birlikte Shorts Videoları Ön Plana Çıkıyor

Son dönemlerin en çok kullanılan sosyal medya platformlarından TikTok’a karşı şirketler çeşitli önlemler alıyor. Bu önlemi alan platformların başında ise YouTube yer alıyor. Yeni tasarımından önce YouTube, içerik üreticilerini etkileyecek yenilemeler getirerek bu mücadeleyi devam ettiriyordu. Fakat YouTube, TikTok’a oranla çok daha uzun süreli videolar barındırdığı için bu rekabete girmekte zorlanıyordu. Platformun bu rekabeti attırması için Shorts videolarına daha çok önem vermesi gerekiyordu. Bunun için artık şirket sayfanın sağ tarafında çıkan video önerilerinin yanına Shorts videoları ekliyor.

Shorts Videosu Yayınlayan İçerik Üreticileri Artık Gelir Sağlayacak

youtube-tasarımını değiştirdi

YouTube, önümüzdeki yılın hemen başında yürürlüğe sokacağı yenilikler ile birlikte Shorts video üreticilerinin reklam geliri kazanmasına olanak sağlayacak. Ayrı zamanda bu yeni özelliğin ilk defa kısa videolardan gelir sağlayan hizmet olacağını da ekleyelim.

90 gün içerisinde YouTube Shorts üzerinde 10 milyon görüntüleme alan Shorts video üreticileri için gelir sağlama özelliği aktif olacak. Bu gelirin de aynı TikTok akışında karşımıza çıkan ara reklamlardan sağlanacağını da ekleyelim. Alınan reklam gelirleri bir havuzda toplanacak ve daha sonrasında ise görüntülenme ve beğeni sayısına göre içerik üreticilerine bölüştürülecek. YouTube kesintisinin ise her şartta %45 olacağı düşünülmekte.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

TikTok, Yetişkinlere Özel Canlı Yayın Özelliği Getiriyor !

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?