YÖK, NFT ve BlockChain Bölümünün Geleceğini Açıkladı !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

YÖK, NFT ve BlockChain Bölümünün Geleceğini Açıkladı !

0

NFT Blockchain Bölümü

Yükseköğretim kurumlarına NFT ve blok zincir dersleri ve bölümlerinin ekleneceği duyurulmuştur. Dijital dönüşüme dikkat çeken YÖK Başkanı, Metaverse kavramına ise vurgu yapmıştır. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Yükseköğretim kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından yapılan duyuruya göre, Üniversiteler için NFT ve Blok zincir teknolojisine dayanan yeni eğitim anlayışı benimsenmektedir. Dünyada eğitim alanında yaşanan değişiklikleri ve gelişmeleri takip ettiklerini söyleyen Erol Özvar, metaverse kavramına vurgu yapmayı da unutmadı.

Cumhuriyet’in yapmış olduğu habere göre, Yükseköğretim Kurumu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Eskişehir Türk Dünya Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde öğrencilerin sormuş olduğu soruları cevapladı. Teknolojik gelişmelerin eğitimdeki önemine değinen Erol Özvar, Metaverse, NFT ve Blokchain konuları ile ilgilendiklerini açıkladı.

Üniversitelere NFT ve BlockChain Dersleri, Bölümleri Eklenecek !

Korona pandemisi ile birlikte dijital dönüşümün önemine dikkat çeken YÖK Başkanı Özvar, uzaktan eğitimin de bunun bir parçası olduğunu ifade etti. Yaşanan pandemi ile birlikte uzaktan eğitimin ve teknolojinin vazgeçilmez bir noktaya ulaştığını açıklayan Başkan Özvar, Yükseköğretim Kurumları için NFT ve Blockchain teknolojisi üzerinde durduklarını açıkladı.

üniversitelerde-nft-blokchain-bölümü

YÖK Başkanı Erol Özvar, ‘Üniversitelerimiz son 20-25 yılda çok önemli adımlar attı. Dijitalleşme ile birlikte bütün süreçleri, dijital olarak takip edecek programları ve yazılımları kullanmaya başladılar’ ifadelerini kullanmıştır. Başkan Özvar, pandemi zamanında müfredatın bir kısmını çevrim içi yapılmasını sağladıklarını açıkladı.

Uzaktan eğitimin artık bütün eğitim kurumları için vazgeçilmez bir olanak olduğunu dile getiren Başkan Erol Özvar, ‘Eğitim öğretim aksamamış oldu. Bütün üniversitelerde uzaktan eğitimin gelişmesini amaçladık. Hepimiz ciddi bir tecrübe yaşadık’ ifadelerini kullandı.

Metaverse, NFT ve Blok zincir kavramları hakkında çalışma yürüttüklerini açıklayan Başkan Özvar; bu alanlarda kendini geliştirmek ve okumak isteyen öğrencilere müjdeli haberi verdi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar;

“Açıkça söyleyebilirim en çok hoca ihtiyacı duyduğumuz bölümler buralar. Aranızda bu alanlara ilgisi olan arkadaşlarımız varsa, hiç durmasınlar ve devam etsinler. Doğrudan NFT, blockchain ve metaverse temalarını kapsayan bölüm veya programlar tasarlıyoruz şu anda.”

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Elon Musk, Kayıp İkiziyle Tanışmak İstiyor ! İşte Detaylar

NFT Blockchain Bölümü

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?