Yerli İnsansız Savaş Uçağı Tanıtıldı: Bayraktar Kızılelma !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yerli İnsansız Savaş Uçağı Tanıtıldı: Bayraktar Kızılelma !

0

Bayraktar Kızılelma

Baykar teknoloji şirketi özellikle Ukrayna’daki İHAve SİHA’ların başarısıyla adından söz ettirmektedir. Selçuk Bayraktar, Akıncı SİHA B’nin irtifa rekoru kırdığını ve yeni insansız savaş uçağı olan MİUS Bayraktar Kızılelma‘yı tanıttı.

Baykar teknolojinin yapımını üstlendiği insansız hava araçları ile silahlı insansız hava araçları adından sıkça söz ettirmektedir. Geçtiğimiz dönemlerde Ukrayna devletine satılan bu yerli üretim İHA ve SİHA’lar oldukça başarılı olmuştur. Bu başarıdan sonra Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından SİHA’lara şarkılar bile bestelenmiştir. Bayraktar İHA ve SİHA’ların bu başarıları sadece Ukrayna’da görülmemiş, tüm dünya tarafından övgüyle de bahsedilmektedir.

Baykar Teknolojinin bir diğer üretmiş olduğu TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) Baykar Akıncı’nın B modeli degeçtiğimiz günlerde yine bir rekora imza atmıştır. Yaklaşık 1500 HP’ye sahip olan Bayraktar Akıncı B test uçuşlarına devam ederken, 40,170 feet yüksekliğe ulaşarak bugüne kadarki milli havacılık tarihimizde çıkılan en yüksek irtifa olmuştur. Selçuk Bayraktar’ın tek güzel haberide bu değildir. Selçuk Bayrak açıklamalarının devamında bir de yerli insansız hava aracı projesi olan Bayraktar Kızılelma’yı duyurdu.

Bayraktar Kızılelma Nedir ? (MİUS)

bayraktar-MİUS Selçuk Bayraktar yaptığı açıklamada, “Üretim hattımıza 3 buçuk yıl sonra daha büyük ve daha çevik bir balık girdi. MİUS Savaş Uçağı Bayraktar Kızılelma” sözlerinden bahsederken bir de yeni fotoğraflar paylaştı.

MİUS’un şimdilik sade ve modifiyesiz görüntüsü olsa da bunun henüz üretim bandında olduğunu ve bunun yeni bir proje olduğunu unutmamak gerekir. Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS), turbofan motorlu insansız hava uçaklarının özelliklerine gelin birlikte bakalım.

  • Yerli uçağımızın kalkış ağırlığı: 5.5 ton
  • Seyir süresi: 5 saat
  • Düşük radar
  • Akıllı filo otonomisi
  • Faydalı yük kapasitesi: 1.5 ton (gövde içi ve kanat altında da yük taşıyabilmekte)
  • Maksimum irtifa 40.000 feet. 12 bin metre.
  • TCG Anadolu LHD gemisine iniş kalkış.

yerli-insansız-savaş-uçağı-miusYeni proje olan MİUS’ların 2023 yılına kadar envantere girmesi beklenmekte. Test edilmekte olan bir çok insansız hava aracı olsa da bu yerli; İnsansız Savaş Uçağı projesinden beklenti çok daha fazladır.

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi bizimle aşağıda bulunan yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Instagram’a Youtube Özelliği Geldi !

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?