Yeni Video İçerik Platformu PLEX Tanıtıldı !
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Yeni Video İçerik Platformu PLEX Tanıtıldı !

0

Plex Nedir ?

Son yıllarda hayatımıza giren video içerik platformları hızla artmaya devam ediyor. Yeni platform olan Plex, tüm platformları aynı ara yüzde toplamaya çalışacak. Gelin birlikte inceleyelim..

Son yıllarda internet kullanımı tüm ülkelerde hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Bu durumdan dolayı internet üzerinden yayın yapan ve dijital içerik üreten platformların sayısı da oldukça artıyor. İçerik platformlarındaki bu artış kullanıcıların kaliteli ve doğru bilgiye daha hızlı ulaşmasını sağlasa da beraberinde bir takım sorunları da getirmiştir.

Kullanıcılar istedikleri içeriklerin farklı platformda olduklarını gördüklerinde izleme hevesleri de kaçabilmektedir. İstenilen içeriklerin farklı platformlarda olması kullanıcılara zaman konusunda da bir handikap yaratıyor. Bu yaşanılan durum küçük bir sorun gibi dursa da seyir zevki açısından negatif bir sorun yaratmaktadır. Fakat Plex bu konuda yeni bir hamle yapıyor.

Plex Tv Nedir ?

plex-tv-nedirPlex şirketi, ortalama bir kullanıcının 4 farklı içerik platformuna üye olduğunu ifade etmektedir. Bu 4 farklı platformu kullanan kişilerin platform arası geçişlerde fazla zaman kaybettiğini söylediği açıklama ile yeni olan platformunu duyurdu. Netflix + Apple Tv + Amazon Video ve HBO’ya benzer farklı video içerik hizmetlerini kullanan kullanıcıların, tüm bu hizmetleri tek bir sosyal platform üzerinden bulup kolayca kullanabilecek üst bir paltform olarak karşımıza çıkmaktadır.

Farklı bir şekilde anlatacak olursak artık kullanıcılar farklı platformlardaki yayınları tek bir platform üzerinde görüntüleyebilecek. Şimdi App Store’da ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan hizmetin yakın bir zamanda diğer uygulama; mağazalarına da geleceği düşünülmektedir. Platformun kullanımının tamamen ücretsiz olduğu sadece içerisindeki bazı özelliklerin ücretli olduğu aktarılmaktadır. Plex şirketi tanıtım için şu ifadeleri kullandı;

Bugünden itibaren, küresel akışlı medya platformu Plex, herhangi bir filmi veya şovu bulmanız için; ihtiyacınız olan tek uygulama haline geliyor. Bir başka deyişle tüm ücretli ve ücretsiz akış hizmetlerinize bir pencere görevi görüyor.

Plex uygulaması şu anda beta sürümünde gözükmektedir. Ancak beta sürümünden çıktıktan sonra hangi ülkelerde tamamen yayınlanacağı ise bir merak konusu.

 

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Attack on Titan’ın Final Tarihi Ne Zaman ?

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz.

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?