Yeni Pandemi Kapıda ! Bill Gates’in Açıklamaları
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yeni Pandemi Kapıda ! Bill Gates’in Açıklamaları

1

Bill Gates Yeni Bir Pandeminin Olacağını Açıkladı

Yeni Pandemi; Bill Gates’in yeni bir pandeminin yaşanacağına dair açıklamaları kamuoyunu meraklandırdı. Gates açıklamalarında “Covid-19 pandemisinin riskinin azaldığı ancak yeni bir pandeminin gelebileceğini” söyledi.

Dünyanın en zengin insanlarından olan milyarder Bill Gates, Covid-19 pandemisinde risklerin azaldığını ancak dünyanın yeni bir pandemi ile karşılabileceğinin neredeyse kesin olduğunu söyledi. Bill Gates’in yaptığı bu açıklamalar zaten halihazırda olan pandemiden sıkılan insanları siirlendirecek gibi duruyor.

CNBC‘ ye açıklamalarda bulunan Bill Gates, “Covid-19 sebebiyle hastalığı ağır geçirmek yaşlı olmak ya da obezite ya da diyabet olmakla bağlantılı hale geldi. Bu riskler ciddi bir şekilde düştü artık” dedi.

Covid-19 pandemisinden önce dünya çapında bir pandemi yaşanacak sözleriyle  gündem olan Bill Gates’den endişelendiren bir açıklama daha geldi. Gates, “Dünya bir pandemi daha görecek, bu pandeminin başka bir pandemi olacağını ve bu seferkinin farklı bir patojen olacağını iletti.” Gates konuşmasının devamında bu hastalığın önlemlerinin daha erkenden alınarak covid-19 gibi küresel bir hale dönüşmemesinin mümkün olacağını söyledi.

Almamız Gereken Önlemler

Yeni bir pandeminin olması ihtimaline karşın Gates, “ileride aşı geliştirmek için daha hızlı hareket edilmesi gerektiğini ifade etti.”

“Bir dahaki sefere aşıyı 2 yılda değil, 6 ay gibi kısa bir sürede yapmamız gerekir” ifadelerini kullandı. “Gelecekteki pandemiye hazır olmanın maliyetinin fazla olmayacak” diye konuştu.

Yeni Pandemi Kapıda

Avusturalya Örneği

Gates “Her ülke Avusturalya gibi önlemler alsaydı şu an covid-19 pandemisini görmüyor olabilirdik” dedi. Çünkü Avusturalya covid-19 pandemisinin başından beri çok sıkı önlemler almıştır. Başta sınırları kapatmak üzere sokağa çıkma yasağı, Aşı teşviki gibi önlemlerle covid-19 pandemisini kontrol altına almayı başarmıştır.

Bill Gates’in sahibi olduğu yardım organizasyonu Bill & Melinda Gates Vakfı, Covid-19 aşısınının küresel çapta dağıtımını yapmaya devam ediyor. Vakıf ve Birleşik Krallık merkezli hayır kurumu olan Wellcome Trust,  COVAX programının bir parçası olan Salgın Hazırlık Koalisyonu’na 300 milyon dolar sağlamak için anlaşma yapmıştır.

Covax; Covid-19 aşılarının geliştirilmesi ve üretiminin hızlandırılmasını sağlayan ve bunların yanında tüm ülkelere adil ve eşit miktarda dağıtılmasını sağlayan kurumdur.

Yeni Pandemi Kapıda !

Bir önceki yazımızı okudunuz mu ?

Sağlıklı kilo vermek için 9 ipucu 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir