Yeni Operatör NETGSM Nedir ? Ne Zaman Kullanılacak ? Tarifeleri Nedir ?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Yeni Operatör NETGSM Nedir ? Ne Zaman Kullanılacak ? Tarifeleri Nedir ?

0

Yeni Operatör Rekabete Ne Zaman Dahil Olacak ?

Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olmak isteyen NETGSM girişimlerine başladı. Ülkemizde bulunan Türkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi 3 büyük GSM şirketi bulunmaktadır. Ankara merkezli olan NETGSM adlı yeni operatör şirketinin amacı, bu 3 dev operatör ile rekabet edebilmek.

NETGSM’nin Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, Türkiye’nin 4. operatörü olarak Mart ayında aboneleri kabul edeceklerini açıkladı. Diğer mobil operatörlere göre biz, katma değerli hizmetlere vereceğimiz yakın destekle fark yaratacağız dedi.

Dördüncü Operatör Olacak Mı ?

İlk olarak 2009 yılında BTK‘dan aldığı haberleşme altyapı lisansları ile ülkemizde hizmet veren NETGSM, Mart ayının başında Türkiye’nin dördüncü operatörü olarak hizmet vereceklerini açıklamıştır. Bugüne kadar diğer yerli bir firma olan Türkcell ile çalışan firma 2022 Mart ayında kendi altyapılarına geçeceklerini açıkladı.

NETGSM şirketi almış oldukları 0510 xxx xx xx lisans ile hizmet vermeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara göre sadece bazı baz istasyonlarında ortaklığı olan şirket diğer tüm konularda kendi altyapısını kullanacakdır.

NETGSM şirketi katma değere sahip kampanyalar ile kullanıcılara daha uygun bir operatör olmayı amaçlıyor. Ülkemizde bulunan diğer 3 operatör olan, Türkcell, Vodafone ve Türk Telekom kullanıcılarının NETGSM’e ne kadar ilgi göstereceği tabi ki merak konusu.

NETGSMTürkiye’de GSM Pazarı

BTK’nın açıklamalarına göre, Türkiye’de toplam 82 milyon 128 bin 104 adet GSM abonesi var. Yüzde 40.7 ile Türkcell operatörler arasında birinci konumda yer almaktır. Türkcell’i takip eden operatör firması ise yüzde 31.1 ile Vodafone’dur. Son sırada ise yüzde 28.2 pazar payıyla Türk Telekom yer almaktadır.

NETGSM’nin ise bu pazar payından ne kadar alacağı ise büyük merak konusu. NETGSM şirketinin fiyatlandırılması da şuan için gizemini koruyor.  Yapılan araştırmalar ve şirketin açıklamalarına dayanarak, diğer operatörler ile rekabet için ilk çıkış fiyatının daha uygun olması bekleniyor.

Şirket Sahibi Kimdir ?

İTÜ’den mezun olan Adem Öcal NETGSM’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Adem Öcal 1962 Isparta doğumludur.

Sizce NETGSM operatör şirketi Türkiye’de tutunabilecek midir ? Fiyatlandırmalar nasıl olursa NETGSM aboneliğini düşünürsünüz ? NETGSM operatör şirketinin yükseliş stratejisi sizce ne olmalı ? Sizde bu soruları yorumlarda cevaplayabil ve görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Türk Telekomun Yıllık Kar Oranı Nedir ? NETGSM Ne zaman Açılacak ?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?