Whatsapp Plus Nedir ? Özellikleri Nelerdir ? 2022 !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Whatsapp Plus Nedir ? Özellikleri Nelerdir ? 2022 !

8

Whatsapp Plus Nedir ?

Whatsapp uygulamasında olmayan özellikleri ve işlevselliği kullanıcılara sağlayan bir uygulamadır. Orijinal whatsapp uygulamasında çok farklı olan Whatsapp Plus uygulaması, Google Play Store ve benzeri mağazalardan satın alınamıyor veya indirilemiyor. Uygulamayı kullanmak isteyen kişilerin APK dosyasını telefonlarına ya da kullanacakları cihaza indirmeleri gerekmektedir.

Özetlemek gerekirse resmi mağazalardan indiremeyeceğimiz, APK dosyalarını telefonlarımıza indirerek kullanacağımız bir üçüncü taraf uygulaması diyebiliriz.

Whatsapp Plus kullanmanın en büyük avantajlarından birisi, Whatsapp Messenger’ın orijinal sürümündeki çeşitli kısıtlamalardan muaf olmanızdır.  Uygulamanızda görüldü bilginizi kapatma ve başkalarının son görülmesini görmeye devam edecek şekilde belli başlı özellikler sunmaktadır.

Whatsapp Plus’ın Sağladığı Özellikler Nelerdir ?

Mavi Tik Kaldırma

Mesajın okunduğu anlamına gelen mavi tikleri kaldırmasıyla beraber “yazıyor” gibi seçenekleri de kullanıma kapatabilmektesiniz.

Son Görülme Kapatma

Whatsapp uygulamasının orijinal versiyonunda eğer son görülmenizi kapatırsanız sizde başkalarının son görülmesini göremezsiniz. Whatsapp Plus bizlere son görülmemizi kapattığımız halde karşımızdaki kullanıcının son görülmesini göstermeyi sağlamaktadır.

Whatsapp Plus Nedir ?

Dosya Boyutu

Whatsapp Messenger gönderdiğimiz dosya, fotoğraf, ses, video vb. kullanımları belirli bir dosya boyutunda kısıtlamaktadır. Whatsapp Plus ise bu kullanımlardaki kısıtlamaları daha da esneterek kullanıcılara büyük kolaylık sağlamayı hedeflemiştir.

Emoji Çeşitliliği

Günümüzdeki konuşmaların bir çoğunda aktif olarak emoji kullanılmaktadır. Whatsapp Plus bizlere emoji konusunda büyük kolaylık sağlamıştır. Uygulama emoji sayısını ve şeklini büyük oranda arttırmıştır.

Sohbet Şifreleme

Whatsapp Messenger’da olmayan bir diğer özellik ise sohbet şifreleme olmamasıdır. Whatsapp Plus uygulamasında ise bu sorun ortadan kalkıyor ve üçüncü bir kişinin okumasını istemediğiniz mesajları şifreleyebiliyorsunuz.

Apple Kullanıcıları Whatsapp Plus Kullanabilir Mi ?

Apple, ürettiği cihazların hepsinde üçüncü bir taraftan yüklenen yani resmi olmayan bir indirmeyi kesinlikle kabul etmiyor. Bunun nedenleri arasında Apple mağazasının üçüncü taraf uygulamalarına kapalı olması ve internetten indirilen APK dosyasını cihaza indirmeye çalışırken çeşitli sorunlarla karşılaşılmasıdır.

Whatsapp Plus Kullanmak Whatsapp’ı Bozar Mı ?

Bu konunun tam olarak bir cevabı bulunamamaktadır. Whatsapp Plus yasal bir uygulama olmadığı için Whatsapp Messenger yetkililerinin bu durumu fark etmesi halinde hesabınız kalıcı ya da geçici olarak banlanabilir.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Türk Telekom 2021 yılındaki kar ve abone sayısını açıkladı 

Whatsapp Plus Nedir?

Whatsapp Plus Nedir?

Whatsapp Plus'ın özellikleri nelerdir

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (8)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir