WhatsApp Mesajlara Emoji İle Tepki ve Anket Özelliğini Tanıttı
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

WhatsApp Mesajlara Emoji İle Tepki ve Anket Özelliğini Tanıttı

0

WhatsApp kullanıcı deneyimlerini arttırmak için bir yeni özelliğini daha tanıttı. WhatsApp, son olarak Telegram’ın kendi platformunda kullandığı mesajlara emoji ile tepki verme özelliği ve gruplarda anket gibi hizmetleri kendi platformunda etkinleştirmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz haftada topluluk adını verdiği özellik ile kullanıcılarının birden fazla sohbet grubunun tek bir grup içerisinde toparlamaya olanak sağlamıştı.

WABetainfo tarafından yapılan açıklamaya göre WhatsApp, kullanıcılarının kullandığı gruplarda anket düzenlemelerine olanak sağlayacak özelliğin üstünde çalıştığını iletti. Bu özelliğin henüz geliştirilme aşamasında olduğu söylenirken, WhatsApp geliştiricilerinin daha bir çok özellik üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Gruplarda Anket Yapmamızı Sağlayacak Özellik

whatsapp anket Telegram’ın uzun süredir bünyesinde bulunan gruplarda anket özelliğini WhatsApp kendi platformuna da eklemeye karar verdi. WhatsApp’ın henüz geliştirme aşamasında olan ‘Gruplarda Anket’ özelliği ile artık kullanıcılar birbirlerine anket sayesinde soru sorabilecektir. Bu özellik sayesinde gruplar kullanıcılar tarafından daha işlevsel bir hale gelecek. Sadece WhatsApp üzerinde kullanılan bu özellik anket cevaplarını ve soruları uçtan uca şifreleme yöntemiyle koruyacaktır.

Yapılan anketlerin sonuçlarına grup üyeleri rahatça erişecek ve grup içine anket soruları yöneltilebilecektir. Açıklamalarda henüz ankette kaç soru olabileceği ve cevap limiti olacak mı ? gibi soruların cevapları bulunmuyor. Bu yeni özellik sayesinde iş grupları gibi gruplara büyük fayda sağlayacağı kesin.

Mesajlara Emoji İle Cevap Verme

whatsapp-anket-emoji-tepkiWhatsApp uygulamayı güncel tutabilmek adına son dönemlerde kullanıcılarına pek çok özellik getirdi. Bu yeni özelliklerle ara yüzünü değiştirmeyi düşünen sosyal medya platformu kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Telegram‘a gelen mesajlara emoji ile cevap verme özelliğini WhatsApp’da getirmeyi planlıyor. Uzun zamandır heyecanla beklenen bu özellik sayesinde kullanıcılar birbirlerine emoji ile tepki verebilecekler.

WhatsApp’ın getirmeyi düşündüğü fakat kullanıcılar tarafından geç kalındığı söylenen yeni özellik üstünde de çalışmalara başlandı. Yeni çoklu cihaz özelliği ile WhatsApp’a başka cihazlardan (telefon, tablet) bağlanabileceğiz. WhatsApp getireceği bu özelliği Apple marka tabletler üzerinde denemeye başladı. Getirilecek bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar  aynı anda birden fazla cihazda çevrimiçi olabilecekler.

Siz WhatsApp’ın getirmiş olduğu bu yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce uygulamada eksik olan başka ne var ?

Son yazımızı okudunuz mu ?

Instagram yorum kontrolleri özelliğini tanıttı ! 

WhatsApp Emoji ! 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?