WhatsApp, iPhone Tasarımını Değiştiriyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp, iPhone Tasarımını Değiştiriyor !

0

WhatsApp Karanlık mod

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan ve anlık mesajlaşma özelliğine sahip uygulaması WhatsApp, İOS kullanıcıları için yeni dark mod özelliğini test ediyor.

Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp, İOS kullanıcıların için bir takım özellik test ediyor. WhatsApp uygulaması zaten hali hazırda cihazlar tarafından desteklenen karanlık mod özelliğini kullanıyor. Uygulamanın yeni güncellemesinden yola çıkarak anladık ki bu özellik kullanıcılar için yeterli olmamış. Peki WhatsApp’ın İOS kullanıcıları için çıkaracağı bu karanlık mod nasıl gözükmektedir ?

WhatsApp İOS Kullanıcıları İçin Karanlık Mod Özelliğini Düzeltiyor

WhatsApp, İOS kullanıcıları için getireceği bu yeni özelliği geçici olarak beta sürümünde test ediyor. Testlerde yalnızca altta yer alan araç çubuğunun rengi koyu gri iken yeni güncelleme ile birlikte tamamen siyah olacak. WhatsApp aslında 2020 yılında itibaren karanlık modu uygulamasında desteklemektedir. Ancak İOS kullanıcıları az da olsa araç çubuğunda bulunan rengin siyah olmadığını ve bundan rahatsız olduklarını iletiyorlardı. Bu durumdan dolayı WhatsApp şirketi kolları sıvadı ve orada ki rengin de tamamen siyah olması için çalışmalarını başlattı.

WhatsApp’ın çıkarmış olduğu bu yeni tasarım ise şimdilik beta sürümünde yayınlanıyor. Fakat bu güncellemenin kısa bir süre sonra tüm telefonlara geleceği düşünülüyor. Karanlık mod kullanmayı seven İOS kullanıcıları ise, gelecek olan bu yeni güncelleme ile birlikte; artık eskisi kadar rahatsız olmayacaklar.

Peki cihazımızda karanlık modu nasıl etkinleştiririz ?

İOS Cihazlarda Karanlık mod etkinleştirme : Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Karanlık mod

Android Cihazlarda Karanlık mod etkinleştirme : WhatsApp > Ayarlar > Sohbetler > Tema > Karanlık mod

whatsapp-ios-karanlık-modWhatsApp son dönemlerde getirmiş olduğu veya getirecek olduğu yeni güncellemeler; ile birlikte kullanıcı ara yüzünü geliştirmeyi hedefliyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? WhatsApp’ın getirmesini istediğiniz bir özellik var mı ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Instagram’dan Alev Atanları Sevindirecek Yeni Özellik

Yeni açmış olduğumuz forum sitesini ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forum sitemize ulaşabilir ve aklınızdaki sorulara cevap arayabilirsiniz.

WhatsApp Karanlık mod

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?