WhatsApp Herkesin Beklediği Son Görülme Özelliğini Duyurdu !
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

WhatsApp Herkesin Beklediği Son Görülme Özelliğini Duyurdu !

0

Whatsapp son görülme kapatma

Hepimizin her gün sık sık girdiği WhatsApp, herkesin sabırla beklediği son görülme özelliğini nihayet değiştiriyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

WhatsApp’taki kişilerin son görülmesini bilmek bazı durumlarda bizi rahatlatıyor. Fakat kişilerin son görülmesini görmek için kendi son görülme tarihini de diğer kullanıcılara göstermek zorunda kalıyorsunuz. Gizlilik açısından son görülme özelliği bazı kişileri rahatsız edebiliyor. Son görülmeyi sadece tek taraflı kapamaya izin veren özellikle nihayet değişiyor.

WhatsApp haricindeki diğer mesajlaşma uygulamaları belli oranda bazı gizlilik seçeneklerini değiştirmenizi olanak sağlıyor. Böylece mesajlaştığınız kullanıcının sizin profilinizin ne kadarını görüntüleyebileceğine siz karar vermiş oluyorsunuz. Telegram uygulaması bu özellikleri ile daha modern hamleler yapsa da WhatsApp bu özellikler için biraz geri kalmıştı. Fakat son dönemlerde WhatsApp getirmiş olduğu güncellemeler ile bir atak gerçekleştirdi.

WhatsApp Son Görülme Durumunu Seçtiklerinizden Gizlemeye İzin Verecek !

WhatsApp Herkesin Beklediği Son Görülme Özelliğini Duyurdu !WhatsApp uygulamasının bazı gizlilik özelliklerini seçtiğiniz kullanıcılara kapalı ya da açık olarak değiştirebiliyorsunuz. En önemli gizlilik özelliklerinden birisi olan son görülme, bu tarz değişikliklere izin vermiyordu. Fakat WhatsApp şimdilik İOS kullanıcılarına getireceği bu özellik sayesinde kullanıcıların istedikleri kişilere son görülmelerini kapatabileceğini duyurdu.

Ancak şunu hatırlatmakta fayda var. Seçtiğiniz kullanıcının son görülmesini kapatırsanız sizde o kişinin son görülmesini göremezsiniz. Bu durumdan dolayı bu özelliği kullanırken bu durumları mutlaka  göz önünde bulundurun. Bu özellik şu anda dağıtım aşamasında olsa da tüm kullanıcılar için henüz erişime açık değil. Uygulamayı mağazanızdan güncelleyip, özelliğin gelip gelmediğine bakabilirsiniz. Eğer gelmemişse yapabileceğiniz tek şey biraz daha beklemek.

WhatsApp’a şu sıralar gelecek tek özellik bu değil. Dünkü yazımızda bahsettiğimiz gibi Topluluklar özeliği de uygulamaya gelecektir. Bu durumla birlikte dosya paylaşma limitinin 2GB’a çıkacağı duyurulmuştu. Günümüzde dosya paylaşma limitinin 100 MB olduğunu düşünürsek 2 GB tüm kullanıcılar için iyi bir seçenek olacaktır.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Türk Telekom’dan Kitaplara Ses Uygulaması !

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları buradan bize sorabilirsiniz..

whatsapp son görülme kapatma nasıl olur ?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?