Whatsapp Gruplar İçin Anket Özelliğini Duyurdu ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Whatsapp Gruplar İçin Anket Özelliğini Duyurdu ! İşte Detaylar

0

Whatsapp Anket 

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından birisi olan Whasapp, gruplar için 12 seçeneğe kadar çıkabilecek anket özelliğini tanıttı. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

WABetalnfo, bugün resmi Twitter hesabında yapmış olduğu paylaşımda Whatsapp platformunun yeni anket özelliğini duyurdu. Anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, artık gruplarda anket özelliğini kullanıcılarına sunacaktır. Whatsapp gruplar için anket özelliğinin yaşanılan tartışmaları önleyebileceği düşünülmektedir.

Whatsapp gruplarda artık anket yapılabilecek !

En popüler haberleşme platformlarının başında yer alan Whatsapp, çok beklenilen gruplar için anket özelliğini nihayet kullanıma açtı. 12 taneye kadar oluşacak anket seçenekleri, uzun süren tartışmaların yaşandığı gruplar için iyi bir seçenek olacaktır. Çünkü çoğu Whatsapp grubu, farklı fikirlerin tartışılması ve kalabalık kişilerin yer almasıyla oluşuyor. Anketler özelliği yine Meta şirketinin çatısı altındaki Instagram platformunda da uzun dönemdir kullanılıyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması, yine geçtiğimiz dönemde haberini de yaptığımız diğer grup özelliğini de kullanıcılara tanıtmıştı. Whatsapp kullanan kişiler bundan sonra gruplardan sessiz sakin bir şekilde ayrılabilecekler. Ancak diğer kullanıcılar, grubun geçmişinde yer almış diğer kişileri göreceklerdir. Bu nedenden dolayı da aslında bu iki yeni özelliğin birbiri ile ters düştüğü düşünülmektedir.

whatsapp-gruplar-icin-anket-ozelligi-geliyor

WABetalnfo, bu habere ek olarak Android telefonlarda bulunan verilerin, İOS kullanan kullanıcıların telefonuna veri aktarılmasını kolaylaştıran yeni özelliğin de geleceğini ifade etti. Anket özelliğinin tam olarak ne zaman tüm kullanıcılara geleceği ise bilinmemektedir. Bu yeni özellik henüz geliştirilme aşamasında yer almaktadır.

Meta şirketinin çatısı altında yer alan Facebook, Instagram ve WhatsApp platformu, birbirlerinden benzer olan özellikleri sık sık alıyorlar. Kullanıcılara en iyi izlenimi vermeye çalışan platformlar, kendilerini bu konuda sürekli olarak geliştiriyorlar.

Tüm bu özelliklerin henüz geliştirme aşamasında olduğunu ve tüm kullanıcılara; ne zaman geleceği hakkında bir bilgi olmadığını yine sizlere aktaralım. Meta hem Instagram hem de WhatsApp platformlarına son dönemlerde sık sık güncelleme getiriyor. Bu özelliklerin de en kısa sürede platforma gelmesi beklenmektedir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Uluslararası Uzay İstasyonuna Bir Türk Gidecek ! İşte detaylar

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?