WhatsApp Çok Konuşulacak Yeni Özelliğini Tanıttı !
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

WhatsApp Çok Konuşulacak Yeni Özelliğini Tanıttı !

0

WhatsApp Topluluk

WhatsApp uygulamasına, Facebook gruplarına benzer yeni bir özellik geldi. Gelin birlikte detayları inceleyelim..

WhatsApp’a çok konuşulacak yeni bir özellik gelmekte. Grup sohbetlerinizi topluluklara dönüştüren bu özellik, WhatsApp’ı sadece mesajlaşma uygulaması olmasından öteye geçirecek. Yeni özellikle birlikte, yüzlerce alt grup sohbetine erişim sağlayacak topluluk sekmesi olacak ve bu topluluğa binlerce kişinin girmesine izin verilecektir.

WhatsApp Topluluklar Nedir ? Kullanımı Nasıl ?

WhatsApp’ın son paylaştığı gönderilerinde, belirli başlıklar altında Topluluk sekmesinin kullanılabildiğini ifade etti. Tek konu altında birbirinden farklı grupları sıralayacak olan Topluluk sekmesi, bu özellik sayesinde küçük sohbetlerin daha da kolay ayarlanmasına olanak sağlayacak.

WhatsApp şirketi bu toplulukların tam olarak nasıl ve hangi yöntemle oluşturulacağı hakkında bir bilgi vermedi. Bu konu hakkında WhatsApp şirketi yeni açıklamalarda bulunmuştur;

“WhatsApp Toplulukları sayesinde kullanıcılar ayrı grupları tek bir çatı altında, kendilerine uygun bir yapıda toplayabileceklerdir. Böylece kullanıcılar, Topluluğun tamamına gönderilen güncellemeleri alabilecekler ve kendileri için önemli olan konularda daha küçük sohbet gruplarını kolayca girebileceklerdir.”

whatsapp-toplulukWhatsApp’ın açıklamalarına baktığımızda bu toplulukların tam olarak nasıl yönetileceğine dair bir kaç örnek gösterildi. Bu getirilen yenilikler içerisinde bir yöneticinin herhangi bir mesajı silmesi, 2 GB’a kadar dosya paylaşımı ve 32 kişilik sesli arama grupları oluşturulabiliyor.

Facebook’taki bir paylaşımda Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Topluluk özelliğinin WhatsApp için çok gerekli bir özellik olduğunu söyledi. Zuckerberg, geleneksel sosyal ağ güncellemelerini tüm platformlarımıza getirdiğimiz için mutluyuz ifadelerini kullandı.

WhatsApp’ı Facebook gruplarına benzetiyor olmak beraberinde bazı riskleri de getiriyor. Örnek vermek gerekirse Facebook’taki gruplar, platformlardaki yanlış bilginin artmasına sebebiyet veren bir özellik olarak gözükmektedir. WhatsApp Topluluklar özelliğinin şimdilik belirli ülkelerde test sürecinde olsalar da en kısa sürede küresel piyasaya girmesi beklenmektedir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ? hemen aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Hacklendi Mi ? Resmi Açıklama Geldi !

Whatsapp topluluk nedir ? Nasıl kullanıllır ?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?