WhatsApp Cloud API Nedir, Nasıl Kullanılır ? Tüm Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

WhatsApp Cloud API Nedir, Nasıl Kullanılır ? Tüm Detaylar

0

Whatsapp Cloud API hizmetini tanıttı. İşletmeler, ücretsiz sunulan bulut barındırma hizmetleri ile Whatsapp’da bulunacaklar. Bugünkü yazımızda sizlerle Whatsapp Cloud API nedir, nasıl kullanırız bu öğreneceğiz. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Whatsapp platformu, işletmeler için sunmuş olduğu fırsatları daha geniş kullanıcı tabanına yaymaya devam ediyor. Meta şirketinin CEO’sus Mark Zuckerberg tarafından yapılan duyuru ile birlikte Whatsapp Cloud API hizmeti tanıtılmıştır.

Whatsapp Cloud API nedir, ne işe yarar ?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan Whatsapp, 2018 yılında Whatsapp For Business uygulamasını tanıttı ve resmi olarak işletmelerin kullanımına sundu. Fakat Whatsapp şirketi, yeni API hizmeti ile tüm kullanıcılara ücretsiz bulut barınma hizmeti sağlayacaktır. Yeni duyurulan Cloud API, dünyanın her yerindeki işletmelerin Whatsapp’ta boy göstermesine olanak sağlayacaktır.

Meta şirketinin CEO’su Mark Zuckemberg‘in yaptığı açıklamaya göre yeni bulut servis hizmeti tamamen ücretsiz olacaktır. Bu habere göre işletmeler ve geliştiriciler, Whatsapp’taki varlığını herhangi bir ücret ödemeden genişletebilecekler. Ayrı zamanda Cloud API müşterilerinin sadece dakikalar içinde çalışmaya başlayabileceklerini söyledi.

Tüm işletmeler için Cloud API hizmeti sunmanın da bazı sakıncaları bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse tüm küçük ve orta büyüklükteki işletmeler varlıklarını Whatsapp’a aktarabilecek ve kullanıcılara uygulama üzerinden ulaşabilecektir.

whatsapp-cloud-apı-nedir-nasıl-kullanılır

Bu durumun ise Whatsapp kullanıcıları tarafından sevilen bir özellik diyemeyiz. Sebebi ise kullanıcılardan birçok farklı işletmeden reklam mesajı alma ihtimalidir. Fakat kullanıcılarında hangi işletmelerden reklam mesajı almak istediklerini seçebildiklerini de sizlere aktaralım.

“Herhangi bir işletme veya geliştirici, hizmetimize kolayca erişebilir, deneyimlerini özelleştirmek için doğrudan WhatsApp’ın üzerine kurabilir ve Meta tarafından barındırılan güvenli WhatsApp Cloud API kullanarak müşterilere yanıt verme sürelerini hızlandırabilir.”

Meta şirketi, yeni API hizmeti ile birlikte işletmelerin pahalı sunucu masraflarından kurtulabileceğini ve Whatsapp’ın yeni özelliklerine anında erişim sağlayabileceklerini ifade etti. Whatsapp kullanıcılarının da uygulama üzerinden daha fazla işletme ile iletişim kurabileceğini de sizlere ifade edelim.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ? Hemen aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Netflix, Sürpriz Kutu Özelliğini Kullanıma Sundu ! İşte Detaylar

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?