WhatsApp, Arama Bağlantısı Özelliğini Duyurdu !
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

WhatsApp, Arama Bağlantısı Özelliğini Duyurdu !

0

WhatsApp, Arama Bağlantısı Özelliğini Kullanıma Sundu

En büyük sosyal medya platformlarından birisi olan WhatsApp, Arama Bağlantısı özelliğini geniş çapta kullanıma sundu. Yeni getirilen özellik, 32 kişiye kadar görüşme yapmaya olanak sağlıyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Şirket, geçtiğimiz ay Arama Bağlantısı adlı yeni özelliğini tanıtmıştı. Adından da anlayacağımız gibi bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının yalnızca basit bir bağlantı sayesinde erişilebilen standart yada görüntülü grup aramalarına olanak sağlamakta.

WhatsApp, Zoom ve Google Meet’e Rakip Oluyor

Henüz test aşamasında olan bu özellik artık daha geniş kitlelere sunuluyor. 32 kullanıcıya kadar ev sahipliği yapabilen bu özellikte, gönderilen bağlantılar 90 güne kadar aktif olarak açılabilecek. Arama bağlantısı özelliğinin şu an için sadece akıllı telefonlarda olacağını da hatırlatalım. Yani WhatsApp web üzerinden henüz arama bağlantısı özelliğini kullanamayacaksınız.

WhatsApp’ın çıkardığı bu yeni özellik, çeşitli durumlarda iletişim kurmak isteyen birçok kullanıcı için yarar sağlayacak. Oluşturulan bu bağlantıların 90 gün aktif kalması ise bir diğer avantajlı özellik olarak dikkat çekiyor. Bu özelliği kullanmak için geren adımlar ise şunlar ;

  • Akıllı cihazınızdan WhatsApp uygulamasını açın
  • Aramalar kısmını açın
  • Açılan yeni pencerede en üstte “Arama Bağlantısı Oluştur” seçeneğine girerek, arama bağlantısını istediğiniz kullanıcılara gönderebilirsiniz.

whatsapp-arama-bağlantısı-özelliğini-kullanıma-sundu

WhatsApp’ın getirdiği bu yeni özellik, direkt olarak akıllara Google Meet ve Zoom uygulamalarını getiriyor. Bahsettiğimiz her iki şirkette 100 kullanıcıya kadar ücretsiz görüntülü konuşmaya imkan sağlıyor. Zoom uygulaması ayrı olarak premium seçenekleri ile 300 kişiye kadar olanak sağlıyor.

Her iki uygulamada da bir hesap açmadan konuşmaya dahil olabiliyorsunuz. Tabi bu özelliklerde hem Zoom’u hem de Google Meet’i daha erişir hale getirmektedir. WhatsApp da ise durum biraz farklı. Bu özellikten yararlanmak isteyen kullanıcılar ilk olarak bir hesap açmak zorundadır. Sosyal medya devi gelecek dönemde getireceği yenilikler ile birlikte katılımcı sayısını da arttıracaktır.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?