Whatsapp Aero Nedir, Nasıl Kullanılır ? İşte Detaylar
 1. Ana Sayfa
 2. Uygulama

Whatsapp Aero Nedir, Nasıl Kullanılır ? İşte Detaylar

0

Whatsapp uygulamasının alt yapısını kullanarak çalışan fakat resmi Whatsapp uygulaması ile alakası olmayan Whatsapp Aero mesajlaşma uygulaması, resmi uygulamaya göre birçok farklı özellik sunmaktadır. Peki resmi uygulama mağazalarında bulunmayan Whatsapp Aero Nedir, Ne İşe Yarar gelin birlikte bakalım..

Instagram, Whatsapp, Twitter vb sosyal medya uygulamalarının alt yapısını kullanarak çalışan ama resmi uygulama ile alakası bulunmayan bazı üçüncü taraf mobil platformlar geliştiriliyor. Whatsapp alt yapısını kullanarak tasarlanan Whatsapp Aero’da bu uygulamalardan birisidir. Whatsapp Aero, bir Whatsapp modu olarak gösteriliyor ve orijinal Whatsapp uygulamasından daha fazla özellik sunarak kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Bu uygulmanın uygulamasının bir Türk tarafından geliştirilmesi her ne kadar gurur verici bir şey olsa da, App Store ve Google Play gibi resmi mağazalarda olmaması güvenlik açığının olduğu anlamına geliyor. Gelin Whatsapp Aero uygulamasına daha yakından bakalım.

Whatsapp Aero Nedir ?

whatsapp-aero-nedir-nasıl-kullanılır

Hazar Bozkurt tarafından geliştirilen Whatsapp Aero, 2019 yılında kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Resmi uygulama mağazalarından indiremeyeceğiniz Whatsapp Aero’yu bazı apk indirme sitelerinden indirip kullanabilirsiniz (Risk teşkil etmektedir).

Whatsapp Aero,  Whatsapp modu olarak tanıtılan üçüncü taraf bir mobil uygulamadır. Uygulamayı aynı Whatsapp gibi kullanıyorsunuz fakat sizlere farklı birçok yeni özellik sunuyor. Whatsapp Aero kullanabilmek için bazı Android telefonlarda root işlemi bazı İOS telefonlarda ise jealbreak işlemi yapmanız gerekebilir. Bu nedenden dolayı bu uygulama yanında güvenlik sorunlarını da getirmektedir.

Whatsapp Aero Özellikleri !

whatsapp-aero-özellikleri-nelerdir

 • Farklı font seçenekleri seçebilirsiniz
 • Silinen veya süresi dolmuş olan Whatsapp storylerini izleyebilirsiniz.
 • Kapalı dahi olsa karşı tarafın en son ne zaman çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz.
 • Herkesten silinen mesajları siz görebilirsiniz.
 • Silinen bu mesajları karşı taraftan habersiz bir şekilde görebilirsiniz.
 • Durum yazısının ve Profil fotoğrafının değiştirilme tarihini görebilirsiniz.
 • Mavi tiki istediğiniz gibi kaldırabilirsiniz.
 • Yüksek boyutlu dosya transferi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Uygulama arayüzünü birçok farklı tema ile değiştirebilirsiniz.
 • Uygulamaya yüz tanıma sistemi ya da parmak okuyucu ekleyebilirsiniz.
 • Uygulamayı çok daha hızlı kullanabilirsiniz.

Whatsapp Aero’nun özelliklerine baktığımız zaman büyük bir güven eksikliği ile karşı karşıya kalıyoruz. Aslında karşı tarafın özel hayatını bu özellikler ile öğrenmiş oluyoruz. Whatsapp Aero uygulamasının güvenlik konusunda kullanıcılara herhangi bir güvencesi bulunmuyor. Bundan dolayı uygulamayı indirmek ve kullanmak istediğinizde tüm riskleri aldığınızı bir kez daha sizlere hatırlatalım.

Whatsapp Aero APK İndir

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

WhatsApp Cloud API Nedir, Nasıl Kullanılır ? Tüm Detaylar

Whatsapp Aero İndir !

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?