Twitter’ın Yeni Oyunu Data Dash Yayınlandı ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Twitter’ın Yeni Oyunu Data Dash Yayınlandı ! İşte Detaylar

0

Twitter, gizlilik ve güvenlik özelliklerini kullanıcıların daha iyi anlamasını sağlamak için geliştirdiği Data Dash oyununu kullanıcıların beğenisine sundu. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Son dönemlerde büyük şirketler yaptıkları işin dışına çıkarak farklı sektörlere adım atar hale gelmişlerdir. Dünyanın en büyük dijital yayın platformu olan Netflix, geçen sene yayınladığı ‘Netflix Game’ hizmeti ile 190 ülkede Android ve İOS kullanıcılarına birçok farklı mobil oyun hizmeti sunmuştur.

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter ise oyun sektörüne küçük bir adım atmıştır. Tarayıcı ile birlikte oynanan piksel tabanlı Data Dash, Twitter şirketinin gizlilik ve güvenlik özelliklerini kullanıcılara daha iyi anlatılması için geliştirilmiştir. Bu yönü ile diğer oyunlardan ayrışan Data Dash’ın Android ve İOS mağazalarında yayınlanmadığının da altını çizelim.

Twitter’ın Yeni Oyunu Data Dash Nasıl Oynanır ?

twitter-data-dash-oyunu

Oyun içerisinde Data adında bir köpeğin yanı sıra ona eşlik edecek olan 4 farklı karakteri de kontrol edebiliyorsunuz. Fakat hangi karakteri seçerseniz seçin oyun aynı şekilde oynanmaktadır. Dört kısa seviyeden geçmeye çalışırken, kemikleri toplama görevlerini; yapmanız ve bu esnada da düşmanlardan kurtulmanız gerekiyor.

Basit bir şekilde anlatacak olursa ileri geri ve zıplama hareketleri ile kontrol edilen karakterle; oynan oyun, seviye başına toplanması gereken 5 kemik bulunmaktadır. Bu adımı tamamladığınız zaman Twitter’ın güvenlik özelliklerinden; her birinin kısa bir özeti ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Oyun tamamlandığında ise Data Dash oyunundaki skorunuzu Twitter hesabından paylaşabiliyorsunuz.

Twitterverse’de yolunuzu bilmiyorsanız gezinmek zor olabilir. Bu yüzden gizlilik politikamızı biraz daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bir oyun yaptık.

PrivaCity’ye hoş geldiniz! Köpeğiniz Data’yı güvenli bir şekilde parka götürün. Kedi reklamlarından kaçının, DM’ler denizinde yüzün. Trollerle savaşın ve yol boyunca Twitter deneyiminizin kontrolünü nasıl ele alacağınızı öğrenin.

Twitter’ın gizlilik politikasını yenilediğini de yine sizlerle paylaşalım. Gizlilik politikasının eski hali ve yeni hali arasındaki en büyük fark ise kullanıcıların; anlaması zor olan kelimelerin büyük ölçüde kullanılmaması diyebiliriz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

OPPO Reno 8 Pro’nun Teknik Özellikleri Açıklandı !

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?