Twitter’ın Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak ?
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’ın Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak ?

0

Tweet düzenleme nasıl yapılır ?

Kullanıcıların Twitter’da yıllardır beklediği özellik olan Tweet düzenleme özelliği uzun bir bekleyişin ardından nihayet geliyor. Gelecek dönemde çıkarılması beklenilen özelliğin nasıl kullanılacağına dair bilgiler de gelmeye başladı. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı almasıyla birlikte internetin gündemine oturan Twitter, buna ek olarak çok beklenilen tweet düzenleme özelliğini de getireceğini açıkladığında dikkatleri üzerine çekmişti. Yıllardır beklenilen ama Twitter’ın bir türlü getirmediği özellik nihayet şirket tarafından resmileşmiş durumda. Gelecek dönemlerde Twitter kullanıcıları atmış oldukları tweetler üzerinde düzeltme yapabilecekler.

Yapmış olduğu sızıntı haberleri ile ünlü olan Jane Manchun Wong, Twitter’a gelen Tweet Düzenleme Özelliğinin nasıl kullanılacağının ve nasıl görüneceğinin bilgilerini açıkladı. Kullanıcılar ile paylaşılan ekran görüntüleri ve videoda, tweet açılış menüsünde Edit Tweet adlı yeni bir bölüm ekleneceği ve bu bölüm sayesinde tweetlerin düzenleneceği düşünülmektedir. Fakat çıkarılan bu özelik bir takım sınırlamaları da beraberinde getirecek gibi durmaktadır.

Tweetler sadece ilk 30 dakikada düzenlenecek !

tweet-düzenleme-nasıl-yapılır

Jane Manchun Wong’un ortaya çıkarmış olduğu bilgiler, atmış olduğumuz tweetin sadece ilk yarım saat içerisinde düzenlenebileceğini ortaya koydu. Atmış olduğunuz tweetleri bir kaç gün sonra yada bir kaç saat sonra düzenleyemeyeceksiniz.

Yapmış olduğunuz paylaşımı dilerseniz tamamen değiştirebilirsiniz. Tweetin düzenlenme konusunda bir sınırı olmadığını sizlerle paylaşalım. Düzenlemiş olduğunuz tweetin altında ise kullanıcılar için küçük bir notta olacak. Henüz tam olarak bilinmese de bu özellik sayesinde güncelleme geçmişimizi de görebileceğiz.

Twitter’a gelecek dönemde gelecek olan Tweet düzenleme özelliği hakkında bilgiler veren Jane Manchun Wong, bu özelliğin beraberinde bazı sorunları da getirebileceğini ifade etti. Örnek vermek gerekirse bazı durumlarda atılan tweet ile kullanılan görsellerin formatı değişmektedir. Görüntülerin yeniden yüklendiğini belirten Jane Macnhun Wong, bu durumun oldukça verimsiz olarak görmektedir.

Getirilen bu yeni özelliğin ise daha yeni ve geliştirilme aşamasında olduğunu da hatırlamak gerekiyor. Twitter çalışanlarının bu durumu düzeltmeye ve özelliğin daha; kullanılabilir bir hale getirmeye çalıştıklarını da unutmamamız; gerekiyor. Bu nedenden dolayı Wong’un dile getirdiği sorunların gelecek dönemde görmeyebiliriz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Elon Musk’tan Yeni Doge Coin Açıklamaları Geldi !

Tweet düzenleme nasıl yapılır ?

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?