Twitter’da Gelir Sağlayabileceğiniz Yeni Özellik ‘Hediyeler ‘
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’da Gelir Sağlayabileceğiniz Yeni Özellik ‘Hediyeler ‘

0

Twitter hediyeler

Dünyanın en fazla tercih edilen sosyal medya platformlarından olan Twitter, içerik oluşturan kullanıcılar için yeni özelliği olan ‘Hediyeler‘i tanıttı. Yeni tanıtılan Mağazalar özelliği, Twitter kullanan içerik kullanıcıları için yeni gelir kapısı olacak. Mobil geliştirici ve sosyal medya platformlarını incelemekle ünleşen Alessandro Paluzzi, bu özelliğin henüz test aşamasında olduğunu ve ileriki bir tarihte işleme alınacağını belirtti.

En son Rusya-Ukrayna savaşı savaşından dolayı Olumsuz oy güncellemesi getiren platform, henüz test aşamasında olan ‘Hediyeler’ özelliği ile rakiplerinin gerisinde kalmamayı başardı. Twitter Hediyeler özelliği nedir, nasıl kullanılır ? gelin detaylara birlikte göz atalım.

Twitter Hediyeler Nedir ?

Dünya üzerinde en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, son dönemlerde kullanıcıların gelirlerini arttırmak için başta Mağazalar özelliği olmak üzere  bir çok yeni özellik getirdi. Twitter, son bilgilere göre getireceği yeni özellik olan Hediyeler; bölümü ile kullanıcılarına yeni bir gelir kapısı oluşturacak. Henüz test aşamasında olan bu özellik, tweetlerin alt kısmında ve beğeni butonunun hemen yanında olacaktır.

twitter-hediyeler-yeni-ozellik
Twitter’ın yeni özelliği ‘Hediyeler’

Daha çok ödül niyete çalışacak bu özellik, takipçilerin tıklaması ve Twitter şirketinin kullanıcılara ödeme yapması şeklinde çalışacaktır. Bu özellik çoğunuzun aklında bağış gibi yer edindiğini biliyoruz. Şirket bu durumun bağış değil bir gelir yöntemi olduğunu ifade etmektedir. Bu özellik sayesinde gelir sağlayan içerik sağlayıcılarının, elde ettikleri gelirden sonra daha; kaliteli içerikler hazırlayacağını düşünmektedir. Sosyal medya platformu olan Twitter bu yeni özelliği hakkında daha fazla detay vermemiştir. Şu an test aşamasında olan bu yeni özelliğin ne zaman çıkacağı ise belirsiz. Daha önce getirmiş olduğu yeni özellik olan ‘Mağazalar’ özelliği; Amerika Birleşik Devletleri‘nin güney eyaletlerinde test edilmekteydi. Bu yeni özelliğinde yine Amerika’da test edileceği düşünülmektedir.

Değerli okuyucularımız, sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? sizce bu yeni özellik Twitter’daki içerikleri daha kaliteli bir hale getirecek mi ? yorumlarınızı aşağıdaki bölüme yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Jet Yakıtını Arabalara Koyarsak Ne Olur ?

Twitter Mağazalar Özelliğini Test Ediyor !

Twitter hediyeler

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?