Twitter’a Rakip Olan Bluesky Uygulaması Nedir ? İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Twitter’a Rakip Olan Bluesky Uygulaması Nedir ? İşte Detaylar

0

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya adreslerinden birisi olan Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, Twitter’a rakip olacak ”Bluesky” uygulamasını tanıttı. Peki yeni tanıtılan Bluesky uygulaması nedir, nasıl üye oluruz gelin birlikte bakalım.

Elon Musk’ın aldığı Twitter, eski popülerliğini kaybetmiş ve kullanıcılarını diğer sosyal medya platformlarına kaptırmaya başlamıştı. Şimdi yeni bir atakta Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey’den geldi.

Yaklaşık olarak 3 aylık deneme sürümünün ardından Bluesky, Android işletim sistemi olan telefonlarda erişime açıldı. Deneme sürümü ile beraber ilgileri üstüne çeken Bluesky uygulaması, getirdiği yeni bir özellik ile de piyasada adından sıkça söz ettirecek gibi duruyor.

Yeni Twitter Denilen BlueSky Nedir ?

Sosyal medyadaki haberlere göre birçok kişi bu yeni uygulamayı denemek için oldukça istekli. Kullanıcılar tarafından yeni Twitter olarak adlandırılan Bluesky, kullanıcıların karşısına çıktığında büyük bir sürpriz ile karşılaştı.

Bluesky’da oturum açabilmek için kullanıcıların bir davetiye kodu alması gerekmektedir. Alınan bu davetiye kodu sonrasında kullanıcıların uygulamaya erişimi açılıyor.

Bluesky Davetiye Kodu Nasıl Alınır ?

bluesky nedir, nasıl kullanılır ?

Kullanmak isteyen kullanıcıların ilk olarak platformun internet sitelerine girmesi gerekiyor. Ardından resmi web sitesi üzerinden e-posta hesabına bir davetiye kodu istenmesi gerekmekte. Kullanıcının yaptığı bu talebi eğer Bluesky kabul ederse e-posta hesabına yeni davetiye kodu gönderiyor.

Twitter Bu durumdan Etkilenir Mi ?

Bluesky uygulaması diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak merkezi olmayan bir ağ sistemi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Twitter’ın daha basit bir versiyonu olarakda görülen Bluesky’da paylaşılan gönderilen beğenilip kullanıcılar tarafından da alıntılanabiliyor.

 

Güneş sistemindeki en eski gök cisimlerini biliyor musunuz ? Bağlantıya tıklayarak ilgili yazıyı okuyabilirsiniz..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?