Twitter’a Çevreler Özelliği Geliyor ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter’a Çevreler Özelliği Geliyor ! İşte Detaylar

0

Twitter Çevreler Özelliği 

Geçtiğimiz yıllarda Instagram’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliğine benzer bir özellik Twitter plaformuna geliyor. Twitter şirketinin ‘Circle’ ismini verdiği Türkçe’ye de ‘Çevreler’ olarak giren yeni özellik sayesinde, Tweetlerinizi kimin görüp kimin görmeyeceğini seçebiliyorsunuz. Gelin yeni gelen bu özelliği yakından inceleyelim..

Son dönemlerde Twitter kullanıcıları tweet düzenleme özelliğinin gelmesini sabırsızlıkla beklediklerini dile getiriyorlardı. Twitter şirketinin sahibi Elon Musk’ın yapmış olduğu anket sonrasında tweet düzenleme özelliğinin gelmesi hız kazanmış ve çok zaman geçmeden de bu özellikten ilk görüntüler gelmeye bbaşlamıştı.

Bugün ise tweet düzenleme özelliğinin ilk videoları yayınlandı. uzun zamandır beklenilen bu özelliğin ardından Twitter, bir yeni özelliği daha platformuna ekleyerek kullanıcılarının beğenisini alacak. Sadece belirli bir kesim için açılan ‘Çevreler’ özelliğinin yakında tüm Twitter kullanıcılarına gelmesi düşünülüyor.

Twitter Çevreler Özelliği Ne İşe Yarayacak ?

twitter-çevreler-özelliği-nedir

Twitter platformunun tweet düzenleme özelliğinin arkasından bu özelliği de getirecek olması kullanıcıları oldukça fazla heyecanlandırmıştır. Bugün sadece belirli bir kesim için açılan ve test aşamasında olan ‘Çevreler’ özelliği, atmış olduğunuz tweetleri sadece istediğiniz kişilerin görmesine olanak sağlamaktadır.

Getirilen bu özellik sayesinde kişilerinizin arasından, tweetlerinizi; görüntülemesine razı olduğunuz kullanıcılar dışındaki takipçilerinizin paylaşımları ana sayfanıza düşmeyecektir. Seçmiş olduğunuz kişiler ise yine aynı şekilde tweetlerinizi görebilecek ve etkileşime girebilecektir. Fakat şu detayıda sizlerle paylaşalım; şimdilik bu özellik 150 kişi ile sınırlandırılmıştır. Her ne kadar 150 kişi ile sınırlandırılsa da gelecek dönemlerde bu sayının artabileceği düşünülüyor.

Twitter şirketinin Circle (Çevreler) özelliği hakkındaki açıklaması ;

Bazı Tweetler herkes içindir ve diğerleri sadece seçtiğiniz kişiler içindir. Şimdi, daha küçük bir kalabalıkla paylaşmak istediğinizde Tweetlerinizi görebilecek 150 kişiye kadar eklemenize olanak tanıyan Twitter Circle’ı test ediyoruz. Bazılarınız bugünden itibaren kendi Twitter Çevrenizi oluşturabilirsiniz!

Twitter’da her istediğimiz kişiye tweetlerimizi göstermek istemeyiz. Bu özellik sayesinde de erişime girmek istemediğimiz ve gereksiz olarak gördüğümüz  takipçileri bu sayede engelleyebileceğiz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nelerdir ? aşağıda bulunan yorumlar kısmında görüşlerinizi bize aktarabilirsiniz.

Yukarıda da söylediğimiz Twitter tweet düzenleme özelliği yazımızı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Twitter’ın Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak ?

Twitter Çevreler Özelliği 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?