Twitter Mavi Tik Ücreti Ne Kadar ? İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Twitter Mavi Tik Ücreti Ne Kadar ? İşte Detaylar

0

Twitter Türkiye’nin Mavi Tik Ücreti Belli Oldu

Dünyanın en zengin kişisi olan Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra mavi tik ücreti eleştirilerin odağı olmuştur. Bugün ise Twitter Türkiye’nin mavi tik ücreti belirlendi.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra mavi tik tartışmaları tüm dünyada yankılandı. Sadece onaylanmış hesap sahiplerine verilen mavi tiki ücretli hale getiren Musk, dikkatleri üzerine çekti. Bugün ise mavi tik Türkiye ücreti belirlendi. Gelin detayları yakından inceleyelim.

Türkiye’de Mavi Tik Ücreti Belli Oldu ! 109,99 TL

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra platformda bulunan mavi tik özelliği ücretli hale geldi. Sadece 8 dolar ödeyen Twitter Blue kullanıcılarına verilen mavi tik, bugün ise Türkiye’ye de geldi. Bununla birlikte ülkemizdeki mavi tik ücreti 109.99 TL olarak ortaya çıktı.

İlk başta ABD ve birkaç ülkede kullanılan mavi tik özelliği, Türkiye’de de kullanılmaya başlandı. Ayda 8 dolar gibi bir ücret ödeyen kullanıcılar hesaplarının onaylandığına dair bir mavi tike sahip olabiliyorlar. Ülkemizde ise 110 TL ödeyen Twitter Blur aboneleri mavi tik özelliğini kullanabilecek.

Elon Musk, Twitter’ı satın almasından bugüne platformun daha güvenilir bir yer olması için mavi tiki ücretli bir özellik haline getirdi. Bu haberin yayılmasından hemen sonra ise birçok kişi Twitter Blue’a abone olup isimlerini Elon Musk olarak değiştirdi.

twitter-mavi-tik-ücreti-türkiye

Birçok kişinin onaylanmış hesaplar için para ödeyebileceğini ve başka kimliklere bürünebileceği ihtimali ise eleştirilerin odak noktası oldu. Elon Musk ise başka kimliklere bürünen kişilerden bunu açıkca belirtmelerini istedi. Belirtmedikleri takdirde bu hesapların kalıcı olarak silineceğini de vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Twitter, kurumsal hesaplara da Gri Tik verilebileceğini açıkladı. Fakat bir gün içerisinde Elon Musk Gri Tik’in kaldırıldığını duyurdu. Twitter Türkiye’nin mavi tik ücretinin 110 TL olması ise yoğun bir eleştiriye maruz kaldı.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

WiFi Şifre Kırma Nasıl Yapılır ? 2022 Güncel Bilgi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?