Twitter Mağazalar Özelliğini Test Ediyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Twitter Mağazalar Özelliğini Test Ediyor !

0

Sosyal Medya devlerinden birisi olan Twitter, Mağazalar Özelliğini test ediyor. Twitter bu özelliği ile ilk defa E-Ticarete giriş yapacak. Mağazalar özelliğini nedir, nasıl kullanılmakta ? Tüm detaylar şimdi yazımızda…

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter, diğer platformların gerisinde kalmamak ve yeniliklere açık olduğunu göstermek adına mağazalar özelliğini tanıttı. Mağazalar özelliğini kullanarak e-dükkan açabilir ya da açılan bu dükkanlardan istediğiniz gibi alışveriş yapabileceksiniz. Şirket bu özelliğini şimdilik Amerika Birleşik Devletleri’ndeki İOS beta kullanıcıları üzerinde test etmektedir. Bu özelliğin şirket tarafından tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı ise belirsiz. Yapılan çalışmalar özelliğin en kısa sürede tüm kullanıcılara açılması yönünde.

Twitter 2015 tarihinde Ürün ve Yer Koleksiyonları adında aynı işlevleri sunan bir özelliği daha denemişti. O dönemde henüz e-ticaretin tam olarak gelişmeyişi  ve popüler olmayışı yüzünden özellik rafa kaldırılmıştı. Günümüzde e-ticaretin yaygınlaşması sebebiyle şirket bu özelliği tekrardan masaya koymuştur.

Twitter Mağazalar Özelliği Şimdilik Ücretsiz

twitter-mağazalar

Şirketin paylaştığı görsellerde, Twitter Mağazalar ile ilgili bir çok bilgi verilmiştir. Twitter yayınlamış olduğu gönderide Twitter Mağazaların şimdilik ücretsiz olacağı bilgisini de paylaştı. Kullanıcıların bu bölümde sadece 50 parçalık bir gönderi hazırlayabileceğini de iletiler.

Şirketin yapmış olduğu açıklamalarda bu uygulamanın günümüzde zaten gerekli olduğunu, kullanıcılarında bu özellik hakkında sık sık fikir belirttiklerini belirtmiştir. Şirket bu açıklamalarından sonra oldukça dikkat çekmiştir. Platformun yapmış olduğu bu test aşamasının da kullanıcılar tarafında şu an çok sık bir şekilde kullanılması beklenmektedir.

Mağazalar Nasıl Çalışır ?

twitter-e-ticaretKonumuza başlamadan önce yukarıda da belirttiğimiz gibi bu özelliğin şu an sadece test aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var. Uygulamanın test aşamasında olmasından dolayı şu an bu özelliği sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan İOS kullanıcıları kullanabilmekte. Twitter’da e-dükkan açan kullanıcılar yapmış oldukları gönderiyi yayınlarken mağazayı görüntüle özelliği gözükecektir. E-dükkan açan kişilerin profillerine girerek Mağazalar kısmından alışverişe başlayabilirsiniz.

Twitter’ın getirmiş olduğu bu yeni özellik hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Görüşlerinizi bizimle aşağıda bulunan yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Netflix’de Reklam Dönemi Mi Başlıyor ?

Soru ve görüşlerinizi sosyal medya adreslerimizden bizlere iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?