Türkiye’nin İlk Metaverse’ü MetaAge’e Trem Global Yatırım Yaptı
  1. Ana Sayfa
  2. Web

Türkiye’nin İlk Metaverse’ü MetaAge’e Trem Global Yatırım Yaptı

0

Yatırım danışmanlığı şirketi olan Trem Global, Türkiye’nin ilk Metaverse projesi olan MetaAge için 1 milyon dolar değerinde bir yatırım yapacağını açıkladı. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Blokchain (Blok Zincir) teknolojisi, ilk çıktığı günden bugüne en fazla kullanıcı tabanlarından biri Türkiye’de sağladı. Kripto para piyasasına gösterilen ilgiden sonra ülkemiz, Web 3.0 adı verilen ve internetin bir sonraki dönemi olarak adlandırılan teknolojinin öne çıkan terimlerinden birisi olan Metaverse’e de global kullanıcılar ile birlikte bir ilgi göstermiştir.

Mart 2022 tarihinin sonun gerçekleştirilen Forum Metaverse etkinliği ile yeni teknoloji trendlerinin yakından takip edildiği Türkiye’de, metaverse teknolojisine duyulan ilginin ilk somut adımı ise yatırım danışmanlığı şirketi olan Trem Global’den gelmiştir. Şirket, Solana blok zinciri üzerinde geliştirilen MetaAge adlı metaverse platformuna yatırımlarını açıklayarak ilklerden birini gerçekleştirmiştir.

Türkiyenin ilk Metaverse Platformu MetaAge, Trem Global’den 1 Milyon Dolar Yatırım Kazandı !

Bu konu hakkında düşüncelerini paylaşan MetaAge Kurucu Ortağı ve Proje Yöneticisi Mustafa Ekinci;

Solana blokzincir ağı üzerinde geliştirdiğimiz MetaAge ile Türkiye’nin yerli sanal evrene güvenle giriş yapabilmesini ve bu evreni küresel kullanıcılarla paylaşabilmesini olanaklı kılıyoruz. Şu an Alpha versiyonu internet sitemiz üzerinden deneyimlenebilen platform 23 Nisan itibarıyla tüm kullanıcılara açılmıştır” dedi.

23 Nisan MetaAge’te de Kutlandı !

MetaAge-yatırım-danışmanlığı-şirketinden-1-milyon-dolar-yatırım-aldı

Türkiye’nin Mart ayı sonunda düzenlemiş olduğu Forum Metaverse etkinliği ile, bu yeni kavramların; öncüsü olma vizyonunu gösterdiğini açıklayan MetaAge Kurucu Ortağı ve Proje Yöneticisi Mustafa Ekinci; açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı ;

 “Web 3.0 teknolojisi bizi çok heyecanlandırıyor. Artırılmış gerçeklik teknolojisinden beslenerek sınırları kaldıran bu yeni internet konseptini, yalnızca sosyal medyanın değil; internetin yeniden keşfi olarak tanımlayabilmekteyiz.

Web 3.0 teknolojisinin bizlere katmış olduğu değerlerden birisi olan; Metaverse’ün popülerliği iş adamları tarafından da takip edilmektedir. İş ortaklarımızdan, yatırım danışmanlığı şirketi Trem Global, ilk metaverse toplantısını MetaAge’de gerçekleştirmiştir. 23 Nisan tarihinde tüm kullanıcılarımıza açmış olduğumuz Alpha sürümümüz; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın kutlandığı ve İstiklal Marşımız’ın metaverse platformunda söylendiği; bir toplantıya ev sahipliği yapmıştır.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk Metaverse Platformu MetaAge Nedir ?

Son yazımızı okudunuz mu ?

Elon Musk, Twitter Çalışanlarını İstifaya mı Zorluyor ?

MetaAge Nedir ? 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?