Türkiye’deki En Ucuz Elektrikli Otomobil ! 2022
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Türkiye’deki En Ucuz Elektrikli Otomobil ! 2022

0

Citroen firmasının yeni çıkardığı elektrikli otomobili Renault Zoe’yi ardında bırakarak, ülkemizdeki en ucuz elektrikli otomobil konumuna geldi. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Elektrikli otomobil piyasası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Markalarda yeni çıkarmış oldukları elektrikli otomobilleri ülkemizde satışa sunmakta. İçten yanmalı motorlara kıyasla sahip oldukları ÖTV avantajı ile ön plana çıkan otomobillere bir yenisi daha eklendi.

Citroen E-C4 Fiyatı ve Özellikleri ile Ön Plana Çıkıyor

Ülkemizde satışa sunulan elektrikli araba modellerinden biriside Citroen E-C4 oldu. Benzinli versiyonları ile hemen hemen aynı fiyat etiketine sahip olan yeni elektrikli otomobil ayrıca lansmana özel sunulan imkanlarıyla da ön plana çıkıyor.

786 bin TL’lik fiyat etiketine sahip olan Citroen E-C4, lansmana özel E-şarj iş birliği ile 1 yıllık ücretsiz enerji ve duvar tipi şarj cihazı olan Wallbox hediyeleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Firmanın yeni elektrikli otomobili, sahip olduğu fiyat etiketi ile 809 bin TL’ye satılan Renault Zoe’yi geride bırakarak, ülkemizde satışa sunulan en ucuz elektrikli otomobil oldu.

Citroen E-C4, kaputunun altında 136 beygir güç ve 260 Nm tork üretebilen elektrikli motorunu içerisinde barındırıyor. 50 kWh’lik lityum-iyon bataryayı bünyesinde bulunduran aracın menzili WLPT verilerine göre 350km olarak duyuruldu. Yeni otomobilin bataryasını ise 100kW’lik hızlı şarj cihazı ile yarım saatte doldurabileceğiz.

Markanın elektrikli mobilite hamlesini AMİ modeli ile başlattıklarını söyleyen Citroen Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, kompakt sınıfındaki yeni modelleri ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur;

Bir yandan perakende satışlarımıza başlarken diğer yandan filo müşterilerimizden gelen ilk Citroën ë-C4 siparişlerini teslim ederek elektrikli araçlar pazarına hızlı bir giriş yaptık. Citroën ë-C4’ün elektrikli otomobil pazarında öncü marka olma vizyonumuzu destekleyen önemli bir model olacağına inanıyoruz. Benzinli C4 ile aynı satış fiyatıyla Türkiye pazarına iddialı biçimde sunduğumuz Citroën ë-C4 için lansman dönemine özel, elektrikli otomobil kullanmayı teşvik edici satın alma ve kullanım imkanları da sunuyoruz. Bunlardan ilki 7,4 kw’lik duvar tipi şarj cihazı (Wallbox) hediyemiz olacak. Keşif ve kurum işlemleri E-Şarj tarafından ücretsiz gerçekleştirilecek olan bu şarj ünitesi sayesinde eviniz ya da işyerinizde aracınız park halindeyken Citroën ë-C4’ünüzü kolaylıkla şarj edebileceksiniz. Lansman döneminde satın alınan Citroën ë-C4 modeli için ayrıca tüm Türkiye’deki E-Şarj noktalarında geçerli, 1 yıllık ücretsiz enerji de hediye ediyoruz. Yılda ortalama 15.000 km yapan bir müşterinin ihtiyacını karşılayacak şekilde 20.000 TL değerindeki bu hediyeyi müşterilerimizin kartlarına tanımlıyoruz.

citroen-e-c4-fiyatı-türkiyenin-en-ucuz-elektrikli-otomobili

Citroen E-C4’ün 1.2 PureTech 130 Shine Bold C4 ile aynı fiyat bandında olduğunu da sizinle paylaşalım. İddialı fiyatı ve bunun içerisinde bir de 20 bin TL değerindeki şarj hediyesi ile Citroen E-C4, otomobil piyasasına çok hızlı bir giriş yapacaktır. 100kW hızlı şarj ile 30 dakikada %80 şarj doldurabilirsiniz. Wall Box 7.4kW ile 7 saat 30 dakikada şarj olmakta. Son olarak ev tipi prizlerde otomobili şarj etmek isterseniz de bu süre 24 saate kadar çıkabilmektedir.

Peki sizin bu otomobil hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Yeni Skoda Karoq 2022

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?