Türk Telekom’dan Kitaplara Ses Uygulaması !
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Türk Telekom’dan Kitaplara Ses Uygulaması !

0

Kitaplara Ses

Türk Telekom’un görme engelli vatandaşlar için hayata geçirmiş olduğu Telefon Kütüphanesi’nin içeriğine Kitaplarla Ses uygulaması dahil edilmiştir. Gelin detaylara birlikte bakalım..

Türk Telekom, görme engelli vatandaşlar için geliştirmiş olduğu Türkiye’nin ilk telefonda sesli kitap uygulaması olan Kitaplara Ses uygulamasını duyurdu. Kitaplara Ses uygulaması ile birlikte 40 bine yakın gönüllü; kitapların görmek engelli vatandaşlara duyuran ses oldu. Uygulama üzerinden seslendirilen kitaplar 43 bin 500 saate ve farklı kategorilerde 755 bin sayfa kitaba geldi.

Kitaplara Ses Uygulaması Nedir ?

türk-telekom-kitaplara-ses17 Nisan Kitap Hediye Günü sayesinde paylaşılan verilere bakacak olursak; uygulama üzerinden bugüne kadar 40 bine yakın gönüllü, 43 bin 500 saatte toplamda 755 bin; sayfa kitabı seslendirmişlerdir. Gönüllüler, Türk Telekom’un, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı iş birliği; sayesinde hizmet sunmuş olduğu Kitaplara Ses uygulaması aracılığıyla hikaye, roman, tarih, psikoloji, ve kişisel gelişim; gibi bir çok kategoride kitabı seslendirerek görme engelli kitapseverlerin daha fazla kitap okumasına olanak sağladılar.

Telefon Kütüphanesi ve GETEM e-Kütüphanesi’ne gönüllü bir şekilde katılarak görme engellilerin; daha çok kitaba ve çeşitli bilgilere ulaşmasını sağlamak isteyen herkes, Türk Telekom şirketinin geliştirmiş; olduğu uygulamayı telefonlarına ücretsiz olarak indirip kitapları kolayca seslendirebiliyorlar.

Görme engelli vatandaşlar ise gönüllülerin seslendirdikleri bu kitaplara; Türk Telekom Kütüphanesi üzerinden kolayca erişip istedikleri kitapları dinelebiliyorlar. Türk Telekom’un çıkarmış olduğu bu uygulamayı telefonunuzun mağazalar kısmından; ( Android için Google Play, iPhone için App Store) ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Flash TV Adını Değiştirdi ! Yayın Hayatı Devam Ediyor

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları buradan bize sorabilirsiniz..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?