Togg’a Rakip Geliyor ! HABAŞ Yerli Otomobil Üretecek !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Togg’a Rakip Geliyor ! HABAŞ Yerli Otomobil Üretecek !

0

HABAŞ Yerli Üretim Araba 

2021 yılında Honda’nın Gebze’deki kapanan üretim fabrikasını satın alan HABAŞ, yerli otomobil üretimi için hazırlıkları tamamladı. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

2021 yılının Eylül ayında Honda ilk olarak ülkemizde CIVIC modelinin üretimini durdurmuştu. Bundan sonra ise Honda, tam 25 yıldır üretim yaptığı Gebze’deki fabrikasını ve tüm tesislerini sattı. Ancak bu durumu bir fırsat olarak gören HABAŞ isimli şirket otomobil üretimi yapmak için tüm tesisleri satın aldı.

HABAŞ Yerli Otomobil Üreteceğini Açıkladı !

Yerli otomobil üretmek için hazırlıklara girişen HABAŞ, almış olduğu bu tesisler ile otomobil dünyasındaki ilk yatırımını yapmış oldu. Geçtiğimiz 70 yılda tibbi-endüstriyel gaz, elektrik, çelik, tüp ve ağır makine sektörleri ile LNG/CNG gibi doğal gazlar ve LPG dağıtıcısı olarak vatandaşlara hizmet vermiştir. HABAŞ şirketinin çok uzun yıllardır ülkemizde faaliyet gösterdiğini ve çok köklü bir şirket olduğunu da sizlerle paylaşalım.

habaş-yerli-araba-

HABAŞ, Honda’nın tesislerini ilk satın aldığı zaman insanlar kendi; uğraştıkları sektörlerin ihtiyacını karşılamak için kullanılacağını söylüyordu. Fakat HABAŞ bu firmayı alarak kendi uğraştıkları sektörlerin aksine yerli otomobil üretmek istediklerini açıkladılar. Fakat konu hakkında henüz çok fazla bir detay olmadığını da sizlerle paylaşalım.

HABAŞ’ın eski Honda tesislerindeki geliştirmelerinde son adıma yaklaşılmıştır. Bildirilen haberlere göre de hibrit araç üretiminin sağlanması için gerekli hazırlıkları yapıldığı söylenmekte. Hazırlıkların bittiği ve artık üretim aşamasına; gelindiği için yakın bir zamanda HABAŞ’ın otomobil üretme takvimini de öğrenebiliriz.

Bazı iddialara göre asıl plan, hibrit ve içten yanmalı olacak şekilde 2 motoru bulunan bir; otomobil üretmektir. Yeni otomobil üretimindeki ekipmanları ise Habaş’ın yine Honda’nın İngiltre’deki kapana fabrikasından temin ettiği düşünülmektedir. HABAŞ’ın tüm bu haberlerden sonra gelecek aylarda bir prototip araç yayınlama olasılığı bulunmaktadır. Eğer tüm bu haberler doğru ise şirket kısa bir süre sonra seri üretime; geçebilir ve Togg’un en büyük rakibi olarak piyasaya giriş yapabilir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Toyota Camry NSE 2023 Tanıtıldı ! İşte Detaylar

HABAŞ Yerli Üretim Araba mı üretiyor ? 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?