Togg Fabrikasından Yeni Görüntüler ! Nasıl Üretilecek ?
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Togg Fabrikasından Yeni Görüntüler ! Nasıl Üretilecek ?

0

Togg Nasıl Üretilecek ? 

Türkiye’nin otomobil girişim grubu olan Togg, yerli otomobil üzerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu yılın başlarında CESS 2022 fuarında C-Sedan otomobilini tanıtan grup yakın bir zamanda da C segment SUV aracı ile kullanıcılarının karşısına çıkacaktır. Bu konuların dışında Bursa Gemlik’de inşası süren Gemlik tesislerinin son hali de oldukça merak konusu olmuştur. Togg grubu geçtiğimiz haftalarda yapmış oldukları açıklamalarda, tesislerin inşasında büyük bir yol kat etiklerini ve 160 robotun parçasız üretim provasına başladıklarını ifade ettiler.

Togg Robotları İş Başı Yapıyor

Türkiye’nin otomobil geliştirme grubu yerli otomobil ve inşası süren Gemlik tesisleri hakkındaki tüm bilgileri bugüne kadar eksiksiz bir şekilde duyurdu. 18 Temmuz 2020 tarihinde inşasına başlanan Gemlik Tesisleri hakkındaki tüm detayları açıkladılar.

Togg boya tesisinin %92’sinin tamamlandığını duyurdu. Boya tanklarının ve kurulumlarının hızlıca tamamlandığını ileten grup, 38 bin 832m elektrik kablolama yapıldığını ve 26 bin 302m boru hattı döşendiğini kullanıcılar ile paylaştı.

Gövde tesislerinin %86’sının tamamlandığını ifade eden şirket, üretim hattında çalışacak olan robotların yerleştirildiğini açıkladılar. Bununla birlikte 17 bin 866m elektrik kablolama yapıldığını ve 48 bin 684m boru hattının; daha döşendiğini aktardılar.

Bu haberlerden en çok gövde tesisinin bitmeye yakın olduğu heyecanlandırdı diyebiliriz. Togg şirketi bu bölümde üretim hattında çalışacak olan 160 robotun parçasız prova yaptığını açıkladı. Montaj tesislerinin de %84’ünün tamamlandığını açıklayan grup, 25 bin 664m elektrik kablolama; yaptıklarını ve buna ek 42 bin 191m boru hattının döşendiği bilgilerini aktardı.

Otomobil Ne Zaman Satılacak ?

togg-yeni-gelişmelerBakan Mustafa Varank‘ın açıklamalarına göre ilk seri üretim aracın 2022 yılının son çeyreğinde olacağını söyleyebiliriz. Mustafa Varank Togg Gemlik Üretim Tesislerinin tamamlandığı zaman Avrupa’nın en; temizi olma özelliğini de kazanacağını aktardı. Mustafa Varank konuşmasının devamında;

İlk seri üretim aracın 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesi planlanıyor. Homologasyon olarak adlandırılan teknik yeterlilik süreçlerinin de tamamlanmasından sonra doğuştan elektrikli C segmentindeki SUV; araç 2023’ün ilk çeyreğinde ticari olarak satışa çıkar.

Sizin bu konu hakkındaki görüşünüz ya da görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize görüşlerinizi iletebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Amazon Türkiye’ye Yatırım Yapıyor ! İşe Alımlar Başladı !

Togg Nasıl Üretilecek ? 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?