TikTok, Yetişkinlere Özel Canlı Yayın Özelliği Getiriyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok, Yetişkinlere Özel Canlı Yayın Özelliği Getiriyor !

0

TikTok, yetişkinlere özel canlı yayın 

TikTok, bugün yapmış olduğu bir duyuruda canlı yayın özelliği üzerinde değişikliğe gittiklerini açıkladı. Bundan sonra canlı yayın açmak isteyen kullanıcıların yaşları 18 ve üzeri olması gerekmektedir. Bu bilgiye ek olarak da önümüzdeki haftalarda yalnızca yetişkinlerin izleyebileceği yeni bir canlı yayın özelliği geliyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok, kullanıcı deneyimini arttırmak için yeniliklerine devam ediyor. TikTok, en son uygulama üzerinden fragman izleyerek sinema bileti almamızı sağlayan bir özelliğini duyurmuştu.

Dünya çapında yaklaşık olarak 1 milyar kullanıcı bulunan şirket, yaşı küçük kullanıcılar için güvenlik önlemlerini arttırmaya devam ediyor. Sosyal medya devi bugün yaptığı duyuruda uygulamadaki canlı yayın özelliği üzerinde değişikliklere gideceklerini duyurdu.

TikTok, Yetişkinlere Özel Canlı Yayın Getiriyor

Yapılan duyuruda, uygulamadaki hali hazırda bulunan canlı yayın özelliğinin değişeceği açıklandı. Uygulamada şu an kullanıcıların canlı yayın açabilmeleri için 16 veya daha üstü bir yaşa sahip olmaları gerekmektedir. 23 Kasım’dan itibaren ise bu yaş sınırı 18’e yükselecek. Yani canlı yayın açmak isteyen kullanıcıların bundan sonra 18 veya daha üstü bir yaşa sahip olmaları gerekiyor.

tiktok-yetişkinlere-özel-canlı-yayın-özelliği-getiriyor

Bu özelliği platformun daha güvenli olması için yaptıklarını açıklayan TikTok, ayrıca sadece yetişkin kullanıcıların açabilecekleri yeni canlı yayın özelliğini de duyurdu. Önümüzdeki haftalarda gelmesi beklenen bu yeni özellik ile birlikte artık canlı yayınlar sadece yetişkinlere açılır duruma gelecektir. Bu özellik ile birlikte de yetişkinlere özel videoları 18 yaşından küçük kullanıcılar izleyemeyecek.

Yetişkinlere açılacak özel canlı yayınların ise cinsellik yada şiddet içerikli olmayacağını da ekleyelim. Bu tarz içeriklerin TikTok platformunun politikalarına uygun olmadığını belirtelim. TikTok reşit olmayanların, onlar için ilgi çekici olmayan ve yalnızca yetişkin kitleye hitap eden içeriklerle karşılaşmasının önüne geçmek istemektedir.

Şirket, son olarak canlı yayınlara farklı kullanıcılar da eklenmesini sağlayan “Multi-Guest” özelliğine de güncelleme getirdi. Bundan böyle kullanıcılar artık canlı yayınlarını diğer 5 kullanıcı ile gerçekleştirebilmektedir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

TikTok, yetişkinlere özel canlı yayın özelliği getiriyor 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?