TikTok, Yeni Programı Olan ‘TikTok Pulse’u Tanıttı !
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok, Yeni Programı Olan ‘TikTok Pulse’u Tanıttı !

0

TikTok Pulse Nedir ? 

Son dönemlerde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından TikTok, içerik üreten kullanıcıları için YouTube benzeri bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde TikTok platformunda içerik üreten kişilere para kazanmanın  yeni yolları açılacaktır. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Günümüzdeki en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok, bir çok kullanıcının gelir kapısı durumundadır. Son dönemlerde kullanıcı sayısını epey arttıran platform, çıkaracağı yeni özellik sayesinde kullanıcılarına yeni bir gelir kapısı oluşturacak.

Platform, videolarında belirli bir reklam yayınladığında, belirli gelir kesintisini en iyi paylaşım yapan kullanıcılar ile paylaşacak. Bu yeni özellik ile birlikte platform, YouTube’un içerik üreticilerine yaptığı ödemeleri baz alıyor.

TikTok, Para Kazandıracak Yeni Programını Tanıttı ! TikTok-Pulse-nedir-nasıl-kullanılır

TikTok şirketi, 2022 NewFronts sunumunun öncesinde, Youtube Seleck benzeri yeni programını kullanıcılarına duyurdu. Her iki platformda en iyi içeriği üreten ve marka açısından da büyük güven içeren içerik üreticilerini aynı yerde topluyor. TikTok şirketi ilk başta 100.000 ve üzeri takipçisi olan içerik üreticilerinin ve yayıncılarının TikTok Pulse programı için hak kazanacağını açıkladı.

TikTok şirketinin Kuzey Amerika küresel iş çözümlerinden sorumlu Genel Müdürü Sandie Hawkins; yapmış olduğu açıklamalarda bu yeni programın Haziran ayında ABD’de kullanıcıların beğenisine sunulacağını açıkladı. Fakat şirket açıklamalarında program için kaç kullanıcıya izin verecekleri konusunda bir açıklama yapmadı. Bu yeni programın platforma daha iyi ve daha çok içerik oluşturulmasına olanak sağlayacağı düşünülmektedir.

Geçtiğimiz Aralık ayında platform, içerik üreticilerinin para kazanabilmeleri için ‘Creator Next’ portalını kullanmaya başladı. Bu portal sayesinde kullanıcılar videolarını ve canlı içeriklerini izleyenlerden; gelen sanal hediyeleri ve ödemeleri nasıl alabileceğini öğrenmektedir.

Bu portalı ise en az 10.000 ve üzeri takipçisi olan içerik üreticileri kullanabiliyor. Şirket şimdide getireceği yeni özellik sayesinde içerik oluşturuculara başka bir gelir kaynağı oluşturuyor. Bu özellik sayesinde içerik oluşturucuların ne kadar kazanacağı ise tam olarak belli değildir. Bu haberlere ek olarak şirket, yeni programın tutması halinde içerik üreticilerinin ciddi paralar kazanacağına inanıyor.

Tiktok Pulse nasıl kullanılır ? 

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle görüşünüzü paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır ? Tüm Detaylar

Tiktok Pulse nedir ? 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?