TikTok, Kendi Oyun Kanalını Açacak ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok, Kendi Oyun Kanalını Açacak ! İşte Detaylar

0

TikTok, E-Ticaretten Sonra Oyun Sektörüne de Giriyor !

Geçtiğimiz hafta e-ticaret konusunda girişimlerde bulunacağını açıklayan TikTok şimdi de oyun sektörüne adım atmayı düşünüyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

TikTok E-ticaret Projesi

Son dönemlerin en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırırken farklı sektörlere de yatırımlar gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz hafta e-ticaret konusundaki girişimlerinden bahseden şirkek şimdi ise oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor.

TikTok Oyun Kanalı Açıyor

Financial Times’ın bir raporuna göre Şirket kendi oyun kanalını açmak için girişimlerde bulunacak. Buna göre TikTok kullanan kullanıcılar, platformun ana sayfasındaki bir butona basarak istedikleri oyunu açabilecekler. Verilen bilgilere göre bu kanal içerisinde sadece başka yapım oyunlar değil, TikTok’un da geliştirdiği oyunlar yer alacak.

Yeni getirilen bu oyun kanalı, şirketin iki hafta önce küresel oyun başkanı olarak atadığı Assaf Sagy tarafından yönetilecektir. Assaf Sagy, TikTok ve oyun kanalı için şu ifadeleri kullandı;

On yıldan fazla bir süredir Oyun endüstrisi, dünyanın en yaygın eğlence biçimlerinden biri olarak diğer sektörlerden daha hızlı büyüyor. Üç milyar aktif oyuncu ile şirketler artık mega markalar yaratmak ve kitlelere hitap etmek amacıyla yeni oyunlar sunuyor. TikTok, tüketicilerin neyin eğlenceli, değerli ve popüler olduğunu keşfetmelerine yardımcı olma konusundaki değerini şimdiye kadar çok açık bir şekilde göstermiş durumda. TikTok’u pazarlama stratejilerinizde merkezi bir temel haline getirmeye yardımcı olmak için küresel olarak tüm oyun şirketleriyle yakın çalışmayı dört gözle bekliyorum.

Yeni oyun kanalının henüz ne zaman geleceği hakkında bir bilgi yer almıyor. Fakat şirketin 2 Kasım’da ilk canlı yayın etkinliği olan TikTok Made Me Play It sırasında bu gelişmeden de bilgiler verileceğini umut ediyoruz.

Peki size göre TikTok bu sektörde başarılı olacak mı ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

TikTok, Yetişkinlere Özel Canlı Yayın Özelliği Getiriyor !

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?