TikTok, Amazon’a Rakip Oluyor ! Yeni E-Ticaret Projesi
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

TikTok, Amazon’a Rakip Oluyor ! Yeni E-Ticaret Projesi

0

Tiktok E-Ticaret 

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi haline gelen TikTok, Amazon’a rakip oluyor. Şirket, yeni projesi için personellerini büyük e-ticaret şirketlerinden seçiyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

TikTok, pandemi döneminde yapmış olduğu yeniliklerle birlikte en çok kullanılan sosyal medya platformu haline geldi. Rakiplerini tek tek geçerek zirveye oturan TikTok, şimdi gözünü e-ticaret sektörüne dikti. Firma, dünyanın en büyük e-ticaret şirketi olan Amazon’a rakip olacak yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Hatta şirket bir süre önce LinkedIn özerinden bir çok yeni iş ilanı yayınladı.

TikTok personel mi arıyor ?

Sosyal medya platformu TikTok’un LinkedIn hesaplarını inceleyen Ars Technica, şirketin büyük şehirlerde bulunan ofislerine yeni personeller aradığını doğruladı. Business Jounal ise TikTok’un LinkedIn profillerini incelediğini ve yüz üzerinde kişinin TikTok yada ByteDance için çalıştığını açıkladı. Ayrıca Business Jounal bu çalışanların büyük çoğunluğunun Amazon, Meta ve Microsoft gibi büyük şirketlerden geldiğini duyurdu.

TikTok, iş arayışlarından birinde şu beklentileri olduğunu açıkladı;

“Depolama, teslimat ve müşteri hizmetleri iadeleri sağlayarak misyonumuz, satıcıların operasyonel yeteneklerini ve verimliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmak, alıcılara tatmin edici bir alışveriş deneyimi sunmak ve TikTok Shop’un hızlı ve sürdürülebilir büyümesini sağlamak.”

Şirket henüz e-ticaret projesi hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak TikTok’un ABD merkezli tesisler kurarak yeni bir kazanç kaynağı kuracağı tahmin edilmektedir. Şirketin hali hazırda TikTok Shop adlı bir e-ticaret platformu bulunmakta. Fakat bu platform Amerika dışında hizmet vermektedir. Ayrıca bu platform henüz ne Amazon ne de diğer e-ticaret platformları ile yarışabilecek bir düzeyde değildir.

tiktok-yeni-e-ticaret-planı-tiktok-shopŞirket içerisinden bir sözcü ise “TikTok Shop’un şu anda Güneydoğu Asya ve Birleşik Krallıkta sunulduğu ülkelerde, tüccarlarla çeşitli ürün özellikleri ve teslimat seçenekleri sunmayı içeren değerli bir alışveriş performansı sunmaya odaklandık” ifadelerini kullandı.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

TikTok, Amazon’a rakip oluyor !

Son yazımızı okudunuz mu ? Okumadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

TikTok, Yeni Programı Olan ‘TikTok Pulse’u Tanıttı !

Tiktok E-ticaret 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?