Telegram’a Bir Çok Yeni Özellik Geldi ! Son Güncelleme
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Telegram’a Bir Çok Yeni Özellik Geldi ! Son Güncelleme

0

Son yıllarda kullanıcı sayısını oldukça arttıran Telegram, Son getirdiği güncelleme ile bir çok özelliği kullanıma sunacaktır. Özellikle geçtiğimiz yıl WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesinden sonra büyük ilgi yakalayan Telegram, getireceği bu yeni özellikler sayesinde kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefliyor. Bu doğrultuda yeni bir güncelleme yayınlayan şirket bir dizi yeni iyileştirmeler getirecektir.

 

Telegram’a Gelen Yeni Özellikler

Telegram, yeni güncellemesi sayesinde Android için yeniden tasarlanan kullanıcı arayüz ile ve medya albümleri için bir ön izleme gibi bir çok yeni özelliği ile kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Yeni gelen özellikler arasında en dikkat çekici olan ise telefon numarası bağlantıları olmuştur.

Telegram’da başkalarının sizi telefon numarası olmadan da bulabilmesini sağlayan t.me/kullanıcı adı bağlantısını kullanıyor. Yeni güncelleme ile şirket bu özelliğe bir kolaylık getirmiş oldu. Bu güncellemeden sonra başlatılan sohbette telefon numaranızı direkt bir t.me bağlantısı paylaşmanıza olanak sağlayacak. Bu özelliklik tabi ki gizlilik açısından kullanıcıların tercihine bırakılmıştır.

telegram-guncellemeTelegram getirmiş olduğu son güncelleme ile yeni bir özellik olan indirme yöneticisini de tanıtmış oldu. Getirilen bu yeni güncelleme sayesinde dosyalar aktif bir şekilde indirilirken arama çubuğundan bundan sonra farklı bir simge gözükecektir. İndirilen dosya üzerinde görüntülemek; duraklatmak, devam ettirmek gibi özellikleri yapabilmek için aramadaki indirilenler bölümüne tıklamak yeterli olacaktır.

Bu özelliklerle birlikte bundan sonra bir fotoğraf ve video gönderilirken medya albümünün bir ön izlemesini görüntüleyebileceğiz. Bu özellik sayesinde fotoğraf ve video göndermeden önce öğeleri tekrardan düzenleyebileceğiz. Telegram, Android kullanıcılar için bir takım yeni kullanıcı arayüzü de beraberinde getirdi. Yapılan bu son güncelleme sayesinde ‘Gece Modu’ özelliği de gelmiş oldu. Son getirilen özelliğimiz ise uygulamaya yeni gelen canlı yayın desteğidir.

Bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Telegram getirmiş olduğu bu yeni güncelleme sayesinde rakibi olan diğer uygulamaları gerisinde bırakacak mı ? Telegram uygulamasında daha fazla istediğiniz özellikler nelerdir ? Bu soruların cevabını aşağıda bulunan yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Telegram Plus Nedir ? yazımızı okudunuz mu ? aşağıdaki bağlantıdan yazımıza ulaşabilirsiniz.

Telegram Plus Nedir ? Telegram Plus Hakkında Her Şey !

 

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?