Telegram Plus Nedir ? Telegram Plus Hakkında Her Şey !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Telegram Plus Nedir ? Telegram Plus Hakkında Her Şey !

0

Telegram Plus uygulaması, kanalları ile ünlü olan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Telegram uygulaması içerisinde, oyun, eğitim, haber ve sosyal medyaya ait büyük kanallar bulunmaktadır. Uygulamanın bu kadar popülerleşmesinde kanalların payı oldukça fazladır.

Telegram uygulamasının bu kadar popüler hale gelmesinin tek sebebi kanalları değildir. 2021 yılında yaşanan WhatsApp sorunu nedeniyle telegram, dünya genelinde popülerliğini oldukça arttıran bir uygulama haline gelmiştir.

Telegram Plus kullanırken kendi Telegram uygulamanızdan çıkış yapmanıza gerek yoktur. Her iki uygulamayı da aynı anda kullanabilmektesiniz. Telegram plus uygulaması ile birlikte gelen birbirinden ilginç ve güzel tema seçenekleri, ve özelleştirme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Güvenlik ve Gizlilik Ayarları

Telegram Plus uygulaması ile menüde yeni bir güvenlik duvarı özelliği görmekteyiz. Yeni eklenen bu özellik ile birlikte uygulamayı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Yeni eklenen özellikler arasında; Telefon numarasının gizlenmesi, sohbetlerin daha gizli hale getirilmesi, parmak izi kilidi ve son olarak şifreleme gibi özellikler bulunmaktadır.

Telegram Plus Nedir ? Telegram Plus Kullanmak Uygulamaya Zarar Verir Mi ?

Telegram Plus uygulaması halihazırda bulunan uygulamanın ekstra özellikler eklenmiş halidir. Eklenen bu özellikler ile birlikte uygulamayı daha işlevsel bir hale getirebiliyorsunuz. Uygulama kullanıcıların gizliliğini yok saymayacağı için sorun teşkil etmemektedir.

Uygulamanın Özellikleri

Uygulamanın Plus versiyonunda ana yenilik özelleştirme diyebiliriz. Kullanıcılar uygulamayı kendilerine göre dizayn edebilmektedirler.  İşte Özellikleri ;

  • Mesajlardaki avatarları göstermek
  • Sohbet arka planını değiştirmek
  • Kendi temanı oluşturmak, arkadaşlarına atmak veya başkasının tasarladığı temaları kullanabilmek
  • Cihazınızın kendi emojilerini kullanabilmek
  • Sohbete video atarken sıkılaştırma miktarını seçebilmek
  • Dosyaları orijinal ismiyle kaydedebilmektesiniz
  • Cihazınızın yazı tipini kullanabilmektesiniz
  • Gizlilik ve güvenlik ayarlarını kendimize göre belirleyebilmekteyiz

Telegram Plus Bilgiyeri Telegram Uygulaması Nedir ? Ücretli Mi ?

2021 yılında WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi ile birlikte popülerliğini artıran Telegram uygulaması tamamen ücretsizdir. Telegram Ağustos 2013’de Rus programcı Pavel Durov tarafından hizmete sunulmuştur.

Uygulaması WhatsApp başta olmak üzere düğer mesajlaşma uygulamalarına nazaran daha güvenlidir. Telegram uygulamasında mesajların telegram dahil 3. kişilere iletilmesi kesinlikle yasaktır. Uygulamanın içerisinde mesajları silebilme, değiştirebilme, ve zaman ayarı gibi özelliklerde bulunmaktadır. Uygulama sadece telefonlarda değil, diğer tüm cihazlarda kullanılması üzere tasarlanmıştır.

Telegram hakkındaki tüm düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz !

WhatsApp Plus Nedir ? yazımızı okumak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?