Telefonunuzun İşletim Sistemini Değiştirmek Çok Kolay !
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Telefonunuzun İşletim Sistemini Değiştirmek Çok Kolay !

0

Google iOS Android geçiş

Google şirketi tarafından iOS için Android’e geç uygulaması kullanıcıların hizmetine girdi. Geliştirilen bu uygulama sayesinde Android’den iOS’a geçmek artık çok kolay hale geldi. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Android’den iOS’a ya da iOS’dan Android’e geçmek uzun zamandır kullanıcıların gözünde zor bir işlem olarak gözükmektedir. Kullanıcı verilerinin aktarılması, yeni kullanıcı deneyimlerine adapte olma ve uygulamaların kullanılabilirliği dahil bir çok işlem kullanıcıların gözünde büyümektedir.

Ancak Google tarafından iOS için duyurulan yeni Switch to Android uygulaması ile kullanıcının tüm verilerini Android’e taşımak çok kolay bir hale geliyor. Peki bahsettiğimiz bu Switch to Android uygulaması nasıl kullanılmaktadır? gelin birlikte inceleyelim.

Androide Geç Uygulaması Nedir ?

google-ios-android-gecis-uygulamasi-İlk olarak geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan ve iPhone’dan Android işlemci bir cihaza veri taşımayı çok basit hale getiren Switch to Android, App Store’da ücretsiz bir şekilde kullanıma açıldı. App Store’da yer alan görüntülere göre kişiler, takvimler, fotoğraflar ve videolar verilerini aktarmak çok kolay. Gelen görüntülere bakacak olursak Anroid’e geç uygulamasını kullanmak oldukça kolay. Veri aktarımı Google Drive üzerinden gerçekleştiği için bir Google hesabına ve internet erişimine ihtiyacınız olacak.

Google’ın yeni uygulaması ilginç bir şekilde, fotoğrafları iCloud’dan Google Fotoğraflara taşımaya erişim izni veriyor. Android kullanan kullanıcılar için çok iyi bir depolama seçeneği olan Google Fotoğraflar, yeni çıkan bu uygulama sayesinde pazar payını arttırabilir.

Ancak iOS’taki uygulamaların Android’e taşınmadığını söylememiz gerekiyor. Uygulamaların içerisinde bulunan kullanıcı verilerini aktarabilirsiniz fakat yeni Android cihazınızda uygulamayı Google Play üzerinden indirmeniz gerekiyor. Veri aktarım işi şimdilik sadece internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu durum özellikle yavaş internet bağlantısı kullanan kullanıcılar düşünüldüğünde 512 GB; olan telefonlar için bir eziyete dönüşebilmektedir. Google’ın ise kablolu bağlantı seçeneği sunup sunmayacağı hakkında yeterli bir bilgi yok.

Android’e geç uygulaması, Google Drive’a yedekleme tekniğinden dolayı hem daha güvenlikli hem de zaman; açısından daha kısadır.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Maçları Ücretsiz İzleyebileceğiniz FIFA Plus Nedir ?

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz..

Google iOS Android geçiş

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?