Ted Bundy: Dünyanın En Korkunç Seri Katili
  1. Ana Sayfa
  2. Biyografi

Ted Bundy: Dünyanın En Korkunç Seri Katili

0

Theodore Robert Bundy (24 Kasım 1946 – 24 Ocak 1989) Amerikalı seri katildir. 1974 ve 1978 yıllarında çok sayıda genç kadını kaçırmış, tecavüz etmiş ve öldürmüştür. Bugüne kadar kaç kişi kaçırdığı ve öldürdüğü tam olarak bilinmiyor. Ted bundy 10 yılı aşkın inkar süreci sonunda 1989’da infaz edilmeden önce, toplam yedi eyalette işlediği 30 cinayeti itiraf etti ama araştırmacılar 30 dan daha fazla cinayetin ve suçun işlendiğini düşünüyorlar.

Bu yargılanma sırasında tam 2 kez hapisten kaçmayı başarmıştır. Ted bundy kendi avukatlığını yaptığı için kütüphaneye erişim izni oluyordu bu yüzden ilk kaçışını oranın penceresinden yapmıştır. Yakalanmasının ardından mahkeme onu daha güvenlikli bir hapishaneye attı. Bundy buna rağmen açtığı tünelde oradan da kaçmış ama kısa sürede yakalanmıştır.

Ted Bundy demek

Ted Bundy, sıklıkla Amerikan seri katillerinin öncül örneği olarak kabul edilir. İlk seri katil ismi de Ted Bundy i tanımlamak için ortaya çıkmıştır. Bundy nin bir sosyapat olduğu düşünülmekte. İşlediği vahşi cinayetlere rağmen eğitimli, etkileyici ve kibar bir genç adam olarak tanımlanır.

Ted Bundy öldürdüğü insanlara karşı karizmasını ve nazikliğini oldukça etkili kullanmıştır. Öldürdüğü kişileri genelde sopayla döverek ya da tecavüz ederek öldürdü. Kurbanlarını tenha yerlere götürmeden önce halka açık yerlerde, yaralanma veya sakatlık taklidi yaparak veya bir polis, doktor taklit ederek yaklaşırdı.  Bazen kurbanlarını öldürüp bıraktığı yeri tekrar ziyaret ederek vahşi hayvanlar ve çürüme nedeniyle tanınmayacak hale gelen cesetlerle cinsel eylemler  gerçekleştirirdi.

Florida Photographic Collection

Kurbanlarının en az 12 sinin başını keserek dairesinde muhafaza etti. 1975’te Bundy , Utah’ta adam kaçırma ve ırza tecavüz girişiminde bulunduğu nedeniyle ilk kez hapsedildi. Daha sonra bir kaç eyalette çözülememiş cinayetlerde şüpheliler listesine adını yazdırdı.  Florida  cinayetleri için, iki ayrı davada üç ölüm cezası aldı.

Ted Bundy 24 Ocak 1989 da Raiford, Florida’daki Floride eyalet hapishanesinde elektrikli sandalye ile  idam edildi. Biyografi yazarı Ann Rule onu başka bir insanın acılarından ve kurbanları üzerindeki kontrolünden, ölüm noktası ve hatta sonrasından zevk alan bir sosyopat olarak nitelendirdi. . Ted, bir zamanlar kendini “şimdiye kadar karşılaşabileceğiniz en kalpsiz orospu çocuğu” olarak adlandırdı.

Son savunma ekibinin bir üyesi olan Avukat Polly Nelson onun “kalpsiz kötülüğün tanımı” olduğunu yazdı

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?