TATA 30 Dakikada Tam Şarj Olabilen AVINYA Modelini Tanıttı !
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

TATA 30 Dakikada Tam Şarj Olabilen AVINYA Modelini Tanıttı !

0

Tata Avınya 

Tata Passenger Electric Mobility (TPEM), 30 dakika gibi kısa bir sürede tamamen şarj olabilen yeni modeli AVINYA’nın tanıtım lansmanını gerçekleştirdi. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Diğer araba firmaları gibi Tata da yeni nesil elektrikli araçlar için kollarını sıvadı. Bugün, tam 30 dakikada tamamen şarj olabilen yeni model arabası AVINYA’nın lansmanını gerçekleştirdi.

Elektrikli araç piyasası bu dönemlerde git gide büyümeye devam ediyor. Geleceğin teknolojisi olarak görülen tam otonom elektrikli araçlar, günümüzde kullanıcıların dikkatlerini üzerine çekmeyi başarmıştır. Tata şirketi, geliştirdiği konsept modele Sanskrit dilinde inovasyon anlamına gelen AVINYA adını  verdiğini duyurdu.

Tata AVINYA’nın Özellikleri !

tata-yeni-elektrikli-araba-avınya

AVINYA model araç, diğer araçlara göre araç içi genişlik ve hareket alanı konularında oldukça iddialıdır. Yapay zeka destekli araç yazılımı, basit bir kullanıcı deneyimi sunacaktır.

Tata Passanger Electric Mobility (TPEM), AVINYA model elektrikli aracı geliştirirken bir katamarandan ilham aldıklarını duyurdu. Hatchback olarak tasarlanan modelde SUV ve MPV gibi modellerin özellikleri de bulunmaktadır. Tata, geliştirdikleri bu modeli SUV tarzı araçlar gibi çok özellikli hale getirdiklerini ifade etmiştir.

Gelecekteki bir özelliği öngören şirket, daha az ekrana bakmanın gelecekte bir önemli olacağını düşünerek yeni nesil arabayı tasarlamıştır. AVINYA konsept modeli, otomobilin içerisinde bulunan dikkat dağıtıcı unsurları engellemek ve daha stressiz bir ortam yaratmak için ekransız bir şekilde tasarlanmıştır.

TPEM, yeni modeli 2025 tarihinde piyasaya süreceğini açıkladı. Çıkarılacak olan bu modelin ise konsept tasarıma benzeyip benzemeyeceği ise bilinmemektedir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar Açıklandı ! 2022

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?