Starlink Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Starlink Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ?

0

Starlink Türkiye

Elon Musk’ın akıl almaz projelerinden birisi olan ve yüksek hızlarda internet sağlayan Starlink hizmeti ne zaman Türkiye’ye gelecek ? Gelin birlikte inceleyelim..

Elon Musk’ın uzaydan dünyaya yüksek hızda internet erişimini sağladığı Starlink hizmeti bir çok ülkede aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Ekim 2020 tarihinde tanıtımı yapılan ve hemen sonrasında hizmet vermeye başlayan Starlink projesi yeni bir ülkede daha hizmete giriyor.

Starlink Asya’ya Hizmet Verecek

Elon Musk, Rusya-Ukrayna krizinden hemen sonra Ukrayna’ya yardım amaçlı bir çok Starlink anteni gönderdi. Kriz sebebi ile interneti Rusya tarafından sabote edilen Ukrayna, Starlink hizmeti sonrası bir çok konuda rahatlama yaşamıştır. Yapılan bu teknoloji yakında elektrik dışında bir bağlantı veya kablo olmadan direkt uzaya atılmış uydulardan sağlanan internet hizmetinin daha da popüler hale geleceğinin bir göstergesi olmuştur.

Elon Musk’un sahibi olduğu uzay ve havacılık şirketi SpaceX’e ait olan Starlink projesi, gün geçtikçe hizmet verdiği ülke sayılarını yükseltiyor. SpaceX şirketi dün yapmış olduğu açıklamada Güneydoğu Asya pazarına girmek için çalıştıklarını belirtti. Güneydoğu Asya bölgesinde ise ilk hizmet verilecek ülkenin Filipinler olacağı kesinleşmiştir. Starlink, gerekli yasal izinleri aldıktan sonra hizmeti Filipinli kullanıcılara sunması beklenmektedir. Filipinler’de şu an aktif olarak 74 milyon insanın internet kullandığı düşünülmekte.

Starlink Türkiye’ye Gelecek Mi ?

starlink-türkiyeye-ne-zaman-gelecekStarlink hakkında şu an en çok merak edilen konulardan biriside Türkiye’ye ne zaman geleceğidir. SpaceX şirketinden bu konuyla alakalı şu an için yeni bir haber yok. Fakat şirketin daha önceden yapmış olduğu 2022 yılı içerisinde geleceğine yönelik açıklamalar hala geçerliliğini korumaktadır.

Ülkemizde maalesef internet hızları oldukça düşüktür. Bu kalitesiz internetin fiyatının da çok olması kullanıcıları oldukça sinirlendiren konulardan birisidir. Fakat şunu unutmamak gerekli, Starlink çok hızlı bir internet sağlasa da istediği ücretler oldukça yüksektir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudun mu ? hemen aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Apple LG İle Anlaştı ! Katlanabilir iPhone Geliyor !

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz..

Starlink Türkiye

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?