Spotify, TikTok Benzeri Bir Özellik Getiriyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Spotify, TikTok Benzeri Bir Özellik Getiriyor !

0

TikTok Spotify 

En popüler müzik uygulamalarından birisi olan Spotify, platformuna yeni özellikler getirmek istiyor. Spotify son olarak TikTok benzeri bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı.

En popüler müzik platformlarından birisi olan Spotify, kullanıcıların uygulamada daha fazla zaman geçirmesi için bir takım özellikler üzerinde çalışıyor. En son küratörler özelliğini duyuran müzik platformu, kullanıcılarının en popüler çalma listelerini herkese açmayı düşünmektedir. Uygulama şimdi ise TikTok benzeri bir dikey video özelliği üzerinde çalışıyor.

Kullanıcıların yeni şarkılar bulmasına olanak sağlayan bu yeni özellik henüz test aşamasında. Gelin detaylara birlikte bakalım…

Spotify, Kullanıcılarına 8 saniyelik 15 Şarkı Önerecek !

spotif-tiktok-benzeri-bir-özellik-getiriyor

TikTok’un dikey video ile keşfetme özelliği, son dönemlerde bir çok kullanıcı tarafından sevilmiştir. Bu durumdan dolayı diğer sosyal medya platformları bu özelliği kendi bünyelerine eklemek istedi. Şimdi ise Spotify bu özelliği kendi bünyesine eklemek istiyor. Discover yani Keşfet adı verilen bu özellik, şu an test aşamasında kullanılmaktadır.

Spotify’nin testi, mobil uygulamasının ana ekranında 8 saniyelik 15 adet şarkı önerisi çıkacak. Spotify, bu özellik sayesinde TikTok’un başarısına ulaşmak istiyor. Uygulamanın alt ekranında bulunan keşfet kısmından bu özelliğe ulaşmak mümkün olacak.

TikTok uygulamasında olduğu gibi dikey video özelliği sayesinde kullanıcılar videoları tüketiyorlar. Sizin de bildiğiniz gibi Spotify her kullanıcının içerik veya içerikler paylaşmasına izin vermiyor. Video yayıncıların paylaşmış oldukları 8 saniyelik kısa videolar uygulamanın bu kısmından erişilebilecektir. Alt kısmında ise şarkının adı, sanatçısı ve görselleri yer alacak.

Spofity uygulaması günde 15’e kadar şarkı önerisi sunabilecek. Eğer dinlediğiniz şarkıları beğenirseniz sanatçıları takip edebileceksiniz. Bu sanatçıları listenize ekleyebilir veya sosyal medya adreslerinizden de paylaşabilirsiniz. Test aşaması şimdilik Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve İngiltere’deki kullanıcılar için sunulmaktadır. Çıkarılan bu test aşamasının diğer ülkelere ne zaman gideceği veya ne zaman test aşamasından çıkacağı hakkında bir bilgi verilmemiştir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Türkiye’nin 2021 E-Ticaret Verileri Açıklandı !

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?