SpeedUpBOX 30 Mart’ta Tanıtılacak ! İnternet Hızınızı Arttırın !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

SpeedUpBOX 30 Mart’ta Tanıtılacak ! İnternet Hızınızı Arttırın !

0

Merkezi Ankara’da bulunan teknoloji şirketi Tayftech, internet hızımızı ve kalitemizi arttıracak olan ‘SpeedUpBOX’ isimli bir cihaz çıkarttı. Hem bireysel kullanıcıların hem de şirketlerin kullanabildiği bu cihaz, kablolu veya kablosuz olarak ağ alt yapısı düzenleyebiliyor.

Maalesef ülkemizde hem kaliteli hem de hızlı bir internet sağlayıcısı bulmak oldukça zor. Her ne kadar muhteşem bir alt yapıya sahip olsanız da bir ağa bir çok kullanıcı bağlandığında zaman zaman internet hızı düşüyor. Bu sorunları gören ve farkında olan Ankara merkezli teknoloji şirketi Tayf İleri Teknoloji Hizmetleri A.Ş. de SpeedUpBOX ismini verdiği bu cihazı geliştirdi. 30 Mart’ta tanıtılması beklenen bu cihaz, vadettiği özelliklerle kullanıcıların ilgisini şimdiden çekmeyi başardı.

SpeedUpBOX Nasıl Çalışıyor ?

SpeedUpBOX isimli bu cihaz, internet bağlantısı sayesinde cihazlar arası köprü görevini gerçekleştiriyor. Hem kablolu hem de kablosuz hizmet verebilen SpeedUpBOX, internet trafiğinde %90’dan fazla yoğunluğu; olan veri transfer protokolü TCP’nin ‘Layer4Transport’ katmanında yönetilmesi ile teknolojiye farklı bir yenilik getirmeyi hedefliyor. Geliştirilen bu cihaz sayesinde internet hızını düşmesi, internete bağlanan kullanıcı sayısının artmasına bağlı olarak; kalitesizleşen hız ve internet kopmaları gibi popüler problemlerin önüne geçilmesi planlanıyor.

İster İşletmenizde İsterse Evinizde Kullanın

speedupbox-nedir30 Martta tanıtılacak olan ve Tayftech tarafından üretilen SpeedUpBOX’ın bir diğer ilgi çekici özelliği ise farklı koşullara uygun çalışma misyonunun olmasıdır. Örnek vermek gerekirse bireysel bir kullanıcı dilediği zaman kendisine küçük bir cihaz alabilecektir. Orta ve büyük şirketler veya işletmeler ise daha gelişmiş olan SpeedUpBOX versiyonlarını kullanarak; kesintisiz ve daha hızlı bir internete sahip olabilecekler.

Son senelerde bu gibi projeler çok çıktığından dolayı kullanıcıları inandırmakta tabi ki oldukça güç. Bunun bilince olan Tayftech şirketi 30 Mart tarihinde yapacağı lansmanda canlı test yapmayı düşünüyor. Bu örnek testler sayesinde de geliştirilen bu cihazın ne kadar iyi olup olmadığını görebileceğiz.

Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Sizce çıkacak olan SpeedUpBOX cihazları internet sorununu çözer mi ? Görüş ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

BODI Coin Nedir ? Yeni Coin Ne Zaman Çıkacak ?

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?