Shutterstock Nedir ? Shutterstock Para Kazanma Yolları
  1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanma

Shutterstock Nedir ? Shutterstock Para Kazanma Yolları

0

Shutterstock Nedir ? Shutterstock Para Kazanma Yolları 2022

Sizde internetten para kazanmanın yollarına baktıysanız elbet stok fotoğrafçılık seçeneğini görmüşsünüzdür. Stok fotoğrafçılık denilince dünyada akla gelen ilk site olan Shutterstock bugünkü yazımızın konusu olacak. Peki Shutterstock Nedir ? Bu siteye çektiğiniz fotoğrafları yükleyerek Shutterstock pasif gelir sistemi ile sizde çok yüksek meblağlar kazanabilirsiniz.

Shutterstock Nedir ?

Shutterstock, arşivinde yaklaşık olarak 500 milyondan fazla içerik barındıran bir stok fotoğraf ve video sitesidir. Sitenin amacı ise; profesyonel ve amatör içerik üreticileri ile müşterileri tek bir platform çatısı altında toplamaktır. Platform bu yol sayesinde de üreticilerin basit bir şekilde ürettikleri içeriklerden para kazanmasına olanak sağlar.

Shutterstock’a benzer internette birçok stok fotoğrafçılık sitesi bulunmakta. Fakat bu platform, hem müşteri açısından hem de üretici açısından dünyada en çok kullanılan siteler arasındadır. Bir görsel içerik üreticisi olarak paylaştığınız görseller üzerinden para kazanmanız mümkün fakat bu para kazanma süreci küçük miktarlardan oluştuğu için pasif gelir olarak görülmektedir.

Shutterstock Nasıl Para Kazanılır ?

shutterstock-para-kazanma

İlk olarak buradan Shutterstock’un resmi web sitesine giriş yapınız. Ardından hemen açılan sayfada üye ol butonuna tıklayınız. Üyelik sayfasında istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmaya çalışın. E-posta adresinize gelen onay mailine de girdikten sonra üyelik işlemini sonlandırın.

Üyelik işlemlerinin ikinci aşamasında ise sizleri adres bilgileri sayfası karşılıyor. Burada vereceğiniz adres bilgisinin doğru olduğuna emin olun. Ödeme alacağınız zaman web sitesi sizin robot olmadığınızı anlamak için resmi kayıtlarınızı isteyecek.  Ayrı zamanda gireceğiniz adres bilgileri İngilizce isteniyor. Bundan dolayı adres bilgilerinizde Türkçe harfler kullanmayın.

Adres bilgilerinizi de girdikten sonra Shutterstock hesap işlemleriniz tamamlandı. Üyelik işlemleri bittikten sonra sizden ürün alacak müşterilerin güvenlerini kazanmanız için profil ayarlarını tamamlayın. Ayrı zamanda kişisel portföyünüzü sağ üst köşedeki menü üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Shutterstock Para Kazanma

Bu platformdan artık nasıl para kazanacağız onu öğreneceğiz. İlk olarak üst bilgi satırında yer alan Portföy bölümünü açın ve yükle kısmına tıklayın. Yükleyeceğiniz içeriğin hangi teknik detaylara hakim olması gerektiği karşınıza çıkacak. Daha sonrasında ise sürükle bırak seçeneğini kullanarak yada birden fazla dosya seç özelliğini kullanarak platforma istediğiniz kadar içerik yükleyebilirsiniz.

Yüklediğiniz içerikler anında platformda gösterilmiyor. Shutterstock moderotörleri ve algoritma içeriklerinizi inceliyor. Orijinal ve teknik detaylara hakim olmayan görseller bu incelemeden geçemiyor. İncelemeler en geç 21 gün içerisinde sonuçlanıyor ancak intihal kontrolleri 1-2 saatlik bir süreçte belli oluyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Coinpayu Nedir, Nasıl Para Kazandırır ?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?