Shadow, GeForce Now’a Rakip Oluyor ! İşte Yeni Hizmeti
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Shadow, GeForce Now’a Rakip Oluyor ! İşte Yeni Hizmeti

0

Geforce Now Rakibi Shadow

Günümüzde bulut oyun servislerini kullanan abone sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Adını daha çoğu kişinin bilmediği Shadow, yeni bulut oyun hizmetini kullanıcıların beğenisine sundu. Bugünkü yazımızda Shadow’un bulut oyun hizmetinin detaylarını inceleyeceğiz. Gelin haberin devamına bakalım..

Dünyada bulut oyun hizmeti denilince akla ilk gelen ve ülkemizde de aktif olarak faaliyetlerine devam eden GeForce Now olsa da, Google Stadia başta olmak üzere başka hizmet veren markalarda bulunmaktadır. GeForce Now ülkemizde özel sunuculara sahip olduğu için popülerliğini korurken, alternatif şirketler arasında adı pek çok duyulmayan ama son dönemlerde girişimlerini hızlandıran Shadow, yeni hizmet planını tanıttı.

OVHcloud’un kurucusu Octave Klaba‘nın Shadow şirketini almasının üstünden tam 1 yıl geçmiştir. Shadow artık yeni bir hizmet, yeni bir plan ve yeni bir B2B teklifi sunmaya hazır hale gelmiştir. 4:4:4 renk desteği ve düşük gecikme performansı ile kullanıcıların beğenisini toplayan hizmetin ücreti şu anda 29.99 dolar. Avrupa da ise bu ücret 29.99 Euro’dur.

Bulut Oyun Hizmeti Veren Shadow Yeni Planını Duyurdu !

shadow-yeni-donanım-paketi

Bu ücret karşılığından aldığınız hizmet Nvidia GeForce Now GTX 1080 ekran kartına; 12GB RAM’e ve 256GB dahili depolama alanına sahip bir bulut oyun hizmetine sahip olabiliyorsunuz. Daha iyi ve gelişmiş bir donanım hizmeti isteyen kullanıcılar için Shadow Power yükseltmesini duyuran servis, bu hizmete ek olarak 14.99 dolar ya da euro olarak talep ediyor.

Buradan da anlaşıldığı gibi 29.99 + 14.99 dolar ödediğiniz takdirde 4 çekirdekli; ve 8 iş parçacıklı AMD EYPC 7543P CPU’lu, 16GB RAM’li ve yeni ekran kartına; sahip olan bir sistemi kullanabiliyorsunuz. Veri merkezine bağlı olarak, Nvidia GeForce RTX 3070 veya buna eşdeğer bir GPU sizlere sunulmaktadır. Bu özelliğin yanı sıra kullanıcılar RDNA2 Mimarisine (AMD Radeon Pro620); dayalı profesyonel bir AMD Radeon CPU’ya sahip olabileceklerdir.

Hizmetin ülkemizde nasıl performans göstereceği merakla bekleniyor. Şirket performans konusunda oldukça iddialı. Hizmetin tam olarak Türkiye’ye ne zaman geleceği ise bilinmemektedir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ? hemen aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Youtube Yönlendirmeler Özelliğini Tanıttı ! İşte Detaylar

geforce now rakibi shadow

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?