Seo Nedir, Nelere Dikkat Edilmeli ?
  1. Ana Sayfa
  2. Web

Seo Nedir, Nelere Dikkat Edilmeli ?

1

Seo Nedir ?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir arama motorunun organik sıralamasından bir web sitesine hedefli trafik alma uygulamasıdır. SEO ile ilgili yaygın görevler arasında yüksek kaliteli içerik oluşturma, içeriği belirli anahtar kelimeler etrafında optimize etme ve geri bağlantılar oluşturma yer alır.

Farklı bir şekilde özetlemek gerekirse;

SEO, bir sitenin arama sonuçlarının organik bölümündeki sıralamasını iyileştirmekle ilgilidir. Belirli bir anahtar kelime için sıralamanın ana yararı, sitenize her ay “ücretsiz” trafik alabilmenizdir.

Seo Nasıl Çalışır ?

SEO, sitenizi Google, Bing, Amazon veya YouTube olsun, sıralamak istediğiniz arama motoru için optimize ederek çalışır. Spesifik olarak işiniz, bir arama motorunun sitenizi bir kişinin araması için genel olarak en iyi sonuç olarak görmesini sağlamaktır. “En iyi” sonucu nasıl belirledikleri, yetkiyi, o sorguyla alaka düzeyini, yükleme hızını ve daha fazlasını dikkate alan bir algoritmaya dayanır. Örnek vermek gerekirse Google’ın 200 den fazla sıralama faktörü vardır.

Seo

Seo Gerekli Mi ?

Google aramaları bir site için çok önemli olduğundan Seo kesinlikle gereklidir. Bunu size bir görsel ile açıklayalım.

Gördüğünüz gibi , web üzerindeki tüm trafiğin %60’ından fazlası Google, Bing, Yahoo ve YouTube gibi arama motorlarından geliyor. Sonuç olarak, arama hesapları sosyal medyadan 10 kat daha fazla trafik sağlar.

Seo Yerleştirme Stratejileri

Arama motoru optimizasyonunun önemini anladıktan sonra sormanız gereken bir sonraki soru, arama motoru optimizasyonu ve yerleştirme stratejilerinin genel olarak neleri kapsadığıdır.  Etkili ve verimli bir SEO stratejisi, arama motorlarının nasıl çalıştığını, web sörfçülerinin tipik olarak ne aradığını (özellikle işin doğası ve ilgili konuyla ilgili olarak), en sık kullanılan ilgili anahtar kelimeleri ve bunlarla uyumlu olarak çalışmalı ve çalışmalıdır.

Görünen sadeliği nedeniyle, bazı işletme sahipleri, arama motoru optimizasyonu ve yerleşim ihtiyaçlarını kendi başlarına karşılayabileceklerini gerçekten düşünebilirler. Bu aslında bazı durumlarda, özellikle birincil operasyonlarının doğası, arama motoru optimizasyonunun gerektirdiği operasyon türleriyle benzer veya aynı olan işletmeler için doğru olabilmektedir.

Seo nedir ?

Ancak, birçok işletme sahibinin keşfetmeye bağlı olduğu gibi, arama motoru optimizasyonu çok yoğun ve zaman alıcı olabilir, özellikle de bu çabada önemli bir başarı düzeyi elde etmeyi umuyorsa. Bu nedenle, eldeki işin birincil amacından kaynaklanan zararlı dikkat dağıtıcılara karşı korunmak için, arama motoru optimizasyonu ve yerleştirme hizmetlerini dış kaynaktan almayı ciddi olarak düşünmek akıllıca olacaktır.

Doğal olarak, web analitiği, Temel Performans Göstergeleri (KPI’ler) aracılığıyla performansını ölçerek veya ilgili web sitesinin bir Arama Motoru Sonuç Sayfasında (SERP) işgal ettiği konumu kontrol ederek, kullanılan bir SEO kampanyasının etkinliğini test edebilirsiniz.

Seo’nun Faydaları

Güçlü bir SEO stratejisi, işletmenizin çevrimiçi varlığına ve genel olarak pazarlama stratejinize bir dizi farklı fayda sağlayabilmektedir. Bu faydalar aşağıdakileri içerebilmektedir:

  • Web sitenize artan görünürlük ve trafik : Web sitenizin sayfaları Google’da ne kadar yüksek sıralanırsa, o kadar fazla trafik alırsınız.
  • Web sitesi kalitesi : Tam adından da anlaşılacağı gibi, web sitenizi Google’ın yüksek standartlarını karşılaması için optimize etmeniz gereken birkaç yol vardır. Bunu yaparak, bu süreçte web sitenizi geliştireceksiniz.
  • Tüketici güveni : Arama motoru kullanıcıları, Google’ın görünen sayfaları “incelediği” duygusu olduğundan, doğal olarak en üst sıralarda yer alan web sitelerine güvenir.
  • Uzun vadeli teknik : SEO biraz daha yavaş, uzun vadeli bir pazarlama stratejisi olabilir, ancak bir kez başladığında, yalnızca büyür. SEO, fazla mesai üzerine inşa edilen ve daha etkili hale gelen uzun vadeli bir stratejidir.

Diğer yazılarımızı okumak için linke tıklayabilirsiniz : Hosting nedir ne işe yarar ?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir