Sanal Gerçeklik Geleceğimizi Nasıl Şekillendirecek ?
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Sanal Gerçeklik Geleceğimizi Nasıl Şekillendirecek ?

0

.Sanal gerçeklik şimdiden hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya başladı. Sanal gerçeklik (VR) artık oyunlardan, filmlere, sağlıktan, gayrimenkule kadar çok fazla sektörde aktif olarak kullanılmaya başladı. Bu yazımızda sizlere sanal gerçekliğin gelecekteki yaşantımıza olan etkilerini yazacağız.

Sanal Gerçekliğin Oyun Sektörüne Etkisi

Günümüzde insanlara sanal gerçekliği sorduğumuzda genellikle oyun sektöründe kullanılan cihazlar cevabını alıyoruz. Sanal gerçekliğin oyun sektöründeki en önemli olaylarından birisi sanki oyunun içerisindeymiş gibi hissettirmesi. VR teknolojisinden yararlanıp oyuncuyu içine çeken oyunlar kullanıcılar tarafından daha fazla tercih ediliyor. Hatta gelecekte yürüme bantlarını kullanarak oyun oynadığımızda bu sektörün daha da içerisine gireceğimiz aşikar. VR teknolojisi oyunun içerisine entegre olacak. Bu sayede dokunmatik sensörler aracılığı ile oyun içerisinde vurulduğumuzda sanki fiziksel olarak vurulmuşuz gibi hissedeceğiz.

Aktiviteleri Sanal Gerçeklik İle Yaşayacağız

sanal-gerçeklik-gözlüğüVR kameraları sayesinde bir konserin sahne arkasında yürüyebileceğimiz gibi spor salonunda en sevdiğimiz sporcular ile sporda yapabileceğiz. Gelecek yıllarda VR teknoloji sayesinde bir çok etkinliği ve aktiviteyi sanki oradaymışız gibi yaşayacağız. Bu özellik şu an günümüzde bazı yerlerde aktif olarak kullanılıyor. Bazı maçlar ve konserler, VR gözlükler ile takip ediliyor. Gelecekte bir futbol maçını maraton tribünlerinden VR gözlüklerimiz sayesinde izleyebileceğiz.

İş Toplantıları VR Gözlükler Sayesinde Uzaktan Yapılabilecek

VR-nedirDokunmaya duyarlı olan hologramlar, toplantıları ve seminerleri dünyanın öbür ucundan kişilerin bile katılmasına olanak sağlıyor. Bu özellikte tabi iş adamlarının diğer kişiler ile uzaktan anlaşabilmesini ve el sıkışabilmesine imkan sağlıyor. Geliştirilen bu özellik sayesinde bir akademisyen dünyanın diğer ucunda olan öğrencilere uzaktan ders anlatabiliyor. Dolayısıyla bu özellik geldiğinde iş süreçlerindeki aksaklıklar sona erecek.

Sanal Gerçeklik Ordularda Kullanılacak

Bazı ülkelerin askeri güçleri, diğer ülkelerdeki durumu anlamak ve savaş stratejisini öğretmek adına VR gözlükleri kullandı. VR gözlüklerin yaygınlaşması ve gelişmesinden sonra askeri tatbikatlarda bu teknoloji üzerinden kullanılacak. Bu özellik sayesinde ülkeler büyük bir maliyetten tasarruf yapacak.

Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? VR gözlüklerin gelişmesiyle birlikte bizi ne bekliyor olacak ? görüşlerinizi ve yorumlarınızı aşağıda bulunan bölümden bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

‘Yapay Güneş’ Çin’den Yine Çok Konuşulacak Proje !

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?