Samsung, Telefonlarına Servis Modu Getiriyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Samsung, Telefonlarına Servis Modu Getiriyor !

0

Samsung Model Telefonlar için Onarım Modu Duyuruldu

Akıllı cihaz üreticisi olan Samsung, One UI 5.0 ile kullanıcılara sunulacak Servis modu özelliğini açıkladı. Bu özellik, servise bırakılan telefonların sıfırlanmasına gerek kalmamasını hedefliyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, geçtiğimiz haftalarda Android 13 tabanlı yeni mobil işletim sistemi One UI 5.0’ı duyurmuştu. Bu özellik ise Android 13’ün yeni özelliklerini Samsung kullanan kullanıcılara getiriyordu. Samsung’da beklenen adım ise nihayet geldi. Şirketin en son çıkarmış olduğu telefon S22, One UI 5.0 güncellemesi aldı. Sırada ise çıkarmış olduğu diğer amiral gemisi telefonlar yer alıyor. Bugün ise Samsung, One UI 5.0’ın sahip olduğu bir özellik hakkında açıklamalarda bulundu.

One UI 5.0 ile Birlikte Samsung Telefonlara “Servis Modu” Özelliği Geldi

Yeni getirilen bu özellik, herhangi bir sorun nedeniyle servise gönderilen Samsung telefonların veri kaybı yaşamaması için tasarlandı ve pek çok kullanıcı için yararlı olacak gibi gözüküyor.

Telefonun Servis Modu aktif edildiğinde, telefonun sadece temel işlevlerinin kullanılabildiği yeni bir kullanıcı profili oluşturuluyor. Bu profile giren kullanıcı ise telefonun asıl sahibinin verilerine ve ayarlarına hiçbir şekilde ulaşamıyor. Bu sayede ise telefon sahibinin işleri kolaylaşmış oluyor. Bu özellik sayesinde ise kullanıcı, aktif etmiş olduğu servis modunu servisten sonra kapatarak normal işlerine kaldığı yerden devam edebiliyor.

Servis Modu Nasıl Kullanılıyor ?

samsung-servis-modu

Yeni getirilen Servis Modunu kullanmak isteyen bir kullanıcının, telefonun ayarlar kısmına girdikten sonra Pil ve Cihaz bakımına tıklaması gerekecek. Bu sayfanın en alt kısmında yer alan Servis Moduna tıklayan kullanıcı, onay verdikten sonra telefonunu yeniden başlatarak bu özel modu aktif hale getirmiş olacak.

Sizde şu an bir Samsung marka telefona sahipseniz bu özelliği kullanabilmek için biraz beklemeniz gerekiyor. One UI 5.0 güncellemesini alan tüm akıllı cihazlar, daha sonrasında bu özelliği kullanabilecek.

Peki sizin bu özellik hakkındaki yorumunuz nedir ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

HAVELSAN, Kapgan İKA Modelini Tanıttı ! İşte Detaylar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?