Samsung, 2022 The Wall Serisini Tanıttı ! Canavar Televizyon
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Samsung, 2022 The Wall Serisini Tanıttı ! Canavar Televizyon

0

Ekran sektörünün önde gelen markalarından birisi olan Samsung, bugün 2022 The Wall Serisini kullanıcılarına tanıttı. Hem iş hem de ev de kullanabileceğiniz bu premium ekranlar, Micro LED teknolojisi içinde dev bir adım olmuştur. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Ekran ve görüntü kalitesi konusunda en önde gelen markalardan birisi olan Samsung, özellikle televizyon modelleri ile bu piyasada adından sıkça söz ettirmektedir. Güney Kore merkezli şirket, bugün İspanya’da düzenlenen Integrated Systems Europe (ISA) etkinliğinde Micro LED teknolojisine yeni bir hava getiren canavar ekranlarını tanıttı.

The Wall serisi altında tanıtılan yeni IWB modeli, Samsung şirketi tarafından görüntü teknolojileri için en gelişmiş olarak adlandırıldı. Yeni çıkarılan televizyon, Micro LED teknolojisinden yararlanılarak üretilen televizyonlar arasında en az düzeyde piksel aralığına sahip cihazı oldu.

2022 The Wall Serisi, En az düzeyde piksel aralığına sahip televizyon !

samsung-the-wall

2022 model The Wall Serisi televizyon (IWB), günümüzdeki 0.8 milimetre; piksel aralığındaki televizyonların aksine bu oranı 0.63 milimetre oranına kadar düşürecektir.  Samsung, bu oranla rekor kıracak olan televizyonunun yerine bir de 0.94 milimetre oranına sahip; diğer bir televizyonunu piyasaya sürecektir.

Televizyonun görüntü kalitesine baktığımızda, kullanıcıya 120 Hz tazeleme; hızı ile birlikte HDR10/10+ ve LED HDR özelliklerine sunacaktır. Farklı ekran boyutlarını bir seçenek olarak sunabilen televizyon; 4K filmleri 110 inçte ve 8K videoları 220 inçlik bir ekranda kullanıcılara sunabilecektir. Yeni çıkan televizyonun çözünürlük kapasitesi, Samsung’un Micro Al işlemcisi ile birlikte arttırılacaktır.

Samsung, yeni amiral gemisi televizyonun yanı sıra The Wall All-in-One isimli; 3 modele ev sahipliği yapan yeni cihazlarını da kullanıcılar ile tanıttı. 4K -146 inç, 2K – 146 inç ve 2K – 110 inçlik seçenekleri; ile gelen modeller, sadece 49 milimetre ekran kalınlığına sahiptirler. Yani bu sayede televizyonlar duvara sabitlendiğinde hiçbir kalınlık görünmeyecektir.

Samsung’un çıkarmış olduğu bu yeni model bugün itibariyle yurt dışında ön satışa sunulmuştur. Ülkemize henüz ne zaman geleceği hakkında ise bir açıklama yapılmamıştır.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Mercedes – Benz GLB 2022’nin Özellikleri ve Fiyatı Nedir ?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?