Rusya Türkiye’ye Satışlarını Bitcoin Üzerinden Yapacak ?
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Rusya Türkiye’ye Satışlarını Bitcoin Üzerinden Yapacak ?

0

Rusya Bitcoin satışı

Rusya devleti son yaptırımlardan sonra petrol ve gaz satışını Bitcoin üzerinden yapmayı düşünüyor. s.Rusya, dost olarak gördüğü ülkelere satışlarını Bitcoin üzerinden yapabilir. İşte detaylar..

Rusya, Ukrayna’ya karşı çıkarmış olduğu savaştan sonra başta Avrupalı devletler olmak üzere bir çok ülkeden ekonomik yaptırım almıştır. Bu yaptırımlarla boğuşan Rusya bundan sonraki ihracatlarını Bitcoin üzerinden yapabilir. Rusya Enerji Komitesi Başkanı, Dost olarak görülen ülkelere olan satışların Bitcoin ya da ulusal para birimleri ile olabileceğini aktardı.

Rusya Devlet Duma Enerji Komitesi Başkanı Pavel Zavalny, son yaptığı açıklamalarda Rus petrolünün ve doğalgazının Bitcoin aracılığıyla satılabileceğine vurgu yapmıştır.

Uzmanlara göre bu savaştan ekonomik olarak kötü çıkmamak için kripto paralar büyük bir önem kazanacaktır.

Rusya Dost Ülkelere Farklı Yoldan Satış Yapacak

Pavel Zavalny, Avrupa ülkelerinin ve diğer batı ülkelerinin Ruble ya da altın ile ödeme yapmalarını, Çin ve Türkiye gibi müttefik veya bu olaylar karşısında tarafsız kalan ülkelerin ise ruble veya kendi para birimleriyle ödeme yapabileceklerini açıkladı. Pavel Zavalny açıklamalarının devamında Bitcoin ile de ödeme yapılabileceğine dikkat çekti.

Avrupa ve diğer batılı ülkelerin yapmış olduğu ekonomik yaptırımlar Rus ekonomisine büyük zarar vermiştir. Washington Post’a göre savaştan sonra Ruble, ABD doları karşısında yüzde 50 değer kaybetti. Ancak Rusya’nın yer altı kaynakları (Doğalgaz, Petrol) ülkeye can vermiş durumda. Dünya petrol ihtiyacının yaklaşık olarak %10’unu karşılayan Rus Petrolü, Avrupa’nın doğalgaz ihtiyacının ise %40’ını karşılamaktadır. ABD ve Birleşik Krallık şirketleri ülkeyi terk ederken Avrupalı ülkeler doğalgazdan dolayı endişeli duruyor.

Duma Enerji Komitesi Başkanının Bitcoin hakkında yapmış olduğu açıklamalar henüz resmiyet kazanmamıştır. Rusya’nın henüz kripto paraya tamamıyla geçip geçmeyeceği ve Çin, Türkiye gibi ülkeler; ile bu gibi anlaşmalar yapacağı henüz belirsiz.

Ekonomistlere göre Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Rusya ekonomisi için oldukça önemli. Rusya bu savaştan en az ekonomik zararla çıkmak istiyorsa Kripto para borsalarına yönelmelidirler.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Görüşlerinizi ve yorumlarınızı aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Samsung’un Yeni Telefonu Sürgülü Olacak !

Sizin için araştırmamızı istediğiniz konu varsa aşağıda bulunan istek kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?