Renault, Türkiye’deki Faaliyetlerini Durduruyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Renault, Türkiye’deki Faaliyetlerini Durduruyor !

0

Renault Türkiye

Renault firması Türkiye fabrikasında üretime ara verdiğini açıkladı. Detaylara gelin birlikte bakalım..

Ülkemizde ve dünya üzerindeki hemen hemen tüm teknoloji şirketleri, pandemi ile birlikte çeşitli sıkıntılar yaşamaya başladı. Bunlara tedarik zincirindeki aksamalar ve çalışanların hastalanmasına kadar bir çok etken neden oldu. Ancak çoğu teknoloji şirketi son dönemlerde çok konuşulan çip krizi nedeniyle işleyişlerine ara vermek zorunda kaldılar. Bu seferde Renault, Türkiye’deki fabrikasında üretimi bir süreliğine durduracağını açıkladı.

Renault Üretimi Bir Süreliğine Durduruyor !

renault-türkiye-çip-kriziRenault firması, ülkemizde bulunan fabrikalarında bir süreliğine üretimi durduracağını açıkladı. Fakat bu durdurma işlemi geçici bir durum. Bu durum aslında son dönemlerde bir çok marka tarafından yapılan bir yöntem. Geçtiğimiz yıl pek çok marka üretimlerine ara vereceğini de açıklamıştı. Açıklamalara göre Renault, 25 Nisan’da üretime kaldığı yerden devam edecek.

Fakat bu çip krizi çözülemezse bu gibi kesintiler bir hafta değil, aylık veya yıllık şeklinde görülebilir. Ayrıca dünyanın en büyük neon üreticilerinden birisi olan ve pazarın yaklaşık yüzde 50’sine hakim olan Ukrayna’lı 2 şirket, Rusya’nın ülkeyi işgali durumundan dolayı süresiz olarak kapatma kararı almıştır.

TSMC ve Samsung gibi iki büyük çip üreticisi, yaşanılan bu duruma hazırlıklı olduklarını ve 2-3 ay gibi bir süre yetebilecek çip stoklarının olduğunu ilettiler. Fakat açıklanan bu süreninde sonuna geliyoruz. Bu durumdan dolayı yaz aylarında daha büyük bir çip krizi ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bu durum dolayısıyla üretimde geri kalan tüm şirketler, uzun bir süre işlerinin kesileceği anlamına gelmektedir. Yani yaz aylarında hammadde eksikliğinden dolayı yaşanılacak çip krizi sonucunda bir haftalık değil, aylık veya yıllık çip krizleri ile karşılaşabiliriz.

Yaşanılacak olan bu çip krizinin de sadece otomobiller için olmayacağını söylememizde fayda var. Her gün kullanmış olduğumuz teknolojik cihazların hepsinde bu sorunu görebiliriz. Pandemi dolayısıyla zor günler geçiren çoğu teknoloji şirketi ise yaşanılacak bu; çip krizinden sonra iflas kararı alabilirler.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Mitsubishi Türkiye’de Ucuz Araba Üretecek !

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?