Rahatlatan Açıklama Geldi ! Virüs Gücünü  Kaybediyor
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Rahatlatan Açıklama Geldi ! Virüs Gücünü Kaybediyor

0

Sağlık Bakanlığı Bilim kurulu üyelerinden olan Prof. Dr. Tevfik Özlü, Koronavirüs pandemisiyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Prof. Tevfik Özlü açıklamasında, Koronavirüs pandemisinin devam ettiğini fakat salgının gücünü yitirmeye başladığını söyledi. Özlü açıklamasının devamında, güzel günlerinde yaklaştığını ifade etti.

Covid-19 salgını gündemin gölgesinde kalsa da hayatımızın bir parçası. Açıklanan verilere baktığımızda vaka sayıları ve can kayıpları hala çok yukarıda ve virüsün ne zaman biteceği ise bilinmiyor. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Tevfik Özlü, tüm bu korkunç tabloya rağmen insanlara umut veriyor.

Prof. Dr. Tevfik Özlü yapmış olduğu açıklamalarda salgının hızla devam ettiğini ama şu günlerde gücünü yitirdiğini paylaştı.  Virüsün hala devam ettiğini vurgulayan Özlü, her şeye rağmen ilerideki günlerin daha güzel geçeceğini iletti.

Bilim Kururu Kararı

Bilim Kurulu Üyesi Olan Prof. Dr. Tevfik Özlü’nün Açıklamaları

Açıklamalarına;

Salgın bitti, işler yoluna girdi gibi düşünmemek lazım. Elbette geçen yıla göre, bir önceki yıla göre daha iyi durumdayız. Salgını daha iyi yönetebiliyoruz. Artık evlerimizde oturmamız gerekmiyor. Hayata döndük. İşlerimizi yapıyoruz. Okulumuza gidiyoruz, aşılıyız. Kendimizi virüs karşısında daha güçlü hissediyoruz. Salgın elbette eskisi gibi değil, virüs gücünü kaybediyor ama hala öldürmeye devam ettiğini, yayıldığını biliyoruz. Tedbirli olursak, herkes, hem kendini ve sevdiklerini korumak için sosyal sorumluluk duygusuyla hareket ederse, en az hasarla bu süreci atlatacağız. Özellikle yazın açık havada, güneşli sıcak ortamda bulaşma daha da azalacağı için güzel günler bizi bekliyor diye umut ediyorum.webtekno

Prof. Dr. Tevfik Özlü’nün umut verici konuşmasından bir kesit.

Prof. Dr. Tevfik Özlü

Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü salgının devam ettiğini ve önlemlerinde bu oranda devam etmesini talep etti.  “Okullarda toplum içinde kişiden kişiye bir pozitif kişi bulunsa bile pek çok kişiye bulaştırabiliyor. Bu bakımdan mesafeyi korumak, maskemizi sosyal alanlarda takmak, kapalı alanlarda diğer insanlarla birlikte uzun süre kalmamak, bunlara dikkat etmek lazım. Maalesef bu şekilde hareket edilmezse kaybettiğimiz yurttaşlarımız var. Her gün bakıyorsunuz 250 civarında yurttaşımızı kaybetmeye devam ediyoruz. Yani bunlar az değil. Her ölüm çok zordur. ‘Ateş düştüğü yeri yakar’ derler ama baktığınız zaman bir uçak dolusu insan vefat ediyor her gün.” ifadelerini kullandı. webtekno

Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Google’dan Flaş Rusya Kararı ! Rusya’ya Yeni Bir Darbe !

 

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?