Porsche ve Apple Ortak Araba Mı Üretecek ?
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Porsche ve Apple Ortak Araba Mı Üretecek ?

0

Apple Porsche Ortak Araba

Porsche Ceo’sunun yaptığı açıklamalara göre Porsche ve Apple yeni projeler üstünde çalışıyor. Porsche markası dünyanın en büyük spor araba üreticileri arasında gösteriliyor. Şirket genellikle spor arabaları ile ünlü olsada SUV model arabaları da mevcut. Sunduğu seçenekler ile Marka insanlar tarafından oldukça sevilmekte.

Porsche özellikle teknoloji alanına oldukça fazla önem veriyor. Şirket her sene çıkardığı arabalarla otomobil sektörüne yeni teknolojiler ve entegrasyonlar kazandırmakta. Porsche her sene düzenlediği yıllık toplantıda söz ettiği konularla teknoloji severleri mutlu etti.

Apple Porsche Ortak Araba ?

Porsche Apple ile Yeni Proje Mi Gerçekleştirecek ?

porsche-apple-ortak-araba

Porsche şirketi her sene düzenlediği toplantılarda birbirinden ilginç konulara değindi. Şirketin CEO’su Oliver Blume, Şirketin Apple markası ile bazı projeler üstünde durulduğunu ifade etti. Bu projeler hakkında bilgi vermenin doğru olmadığını ve şimdilik kesin bir işbirliğinin gerçekleştirilmediğini ifade eden Oliver Blume, bu projelerin gerçekleştirildiği takdirde mutlu olunacağını açıkladı.

Oliver Blume Apple şirketi ile olan ortaklığın az da olsa başladığını ve şirketlerin birbirlerine uyumlu olarak çalıştıklarını söyledi. Porsche markasının üst düzey yetkililerinin bu projeyi daha fazla konuşabilmesi için 2021 yılının sonlarında Amerika Birleşik Devletleri’ne ziyaret düzenlediklerini belirtti. Bu bilgilere ek olarak Porsche CEO’su şu an hali hazırda CarPlay konusunda ortaklık olduğunu ve bu ortaklığı genişletmek istediklerini ifade etti.

Geçtiğimiz dönemlerde Porsche, kendi multimedya sistemini büyük oranda Apple CarPlay ile bağladı. Bu gelişmelerden sonra multimedya sistemleri yeni çalışmalarla birlikte hem Apple Music hem de Apple; Podcasts ile uyumlu hale geldiğini ifade ettiler. Bu gelişmeler sonucunda iki şirket arasında ister istemez yakınlaşma oldu.

porsche-apple-ortak-araba-mi-uretecekOrtaya atılan iddialara göre Apple şirketi, otomobil üretimi için Porsche ile ortaklık yapmayı düşünüyor. Geçtiğimiz haftalarda çıkan haberlere göre şirketin elektrikli otomobil hattında çalışan ekibinin dağıldığı haberleri çıkmıştı. Bu gelişmeler ile birlikte Apple, dağılan ekibinin boşluğunu Porsche mühendisleri ile doldurabilir.

Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Sizce ortaya nasıl bir araba çıkar ? görüşlerinizi ve önerilerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

‘ExoMars’ Avrupa Mars’a Gidemeyecek ! Rusya Krizi Büyüyor

Apple Porsche Ortak Araba

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?